VIDEO Ramsay zarezáva ako poctivá včelička: Tieto veci treba bezpodmienečne zmeniť!

Craig Ramsay
Craig Ramsay

BRATISLAVA – Nový tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay sedí na novej stoličke iba zopár týždňov, no napriek tomu už zarezáva ako o dušu. S reprezentáciou absolvoval dva prípravné duely proti rivalovi z Česka, z ktorých sa Slovensku podarilo jeden vyhrať.

66-ročný Kanaďan síce nemal dostatok času na sledovanie tých najmenších detailov, ale čo to si už stihol na hre slovenského mužstva všimnúť a odpozorované veci sa bude snažiť čo najskôr vylepšiť. „Musíme zmeniť, aby sme sa nedostávali do osobnej obrany. Videl som, že hráči k nej párkrát skĺznu, čiže sa pokúsime zmeniť hru v obrannom pásme. Chceme zlepšiť organizáciu našej hry v strednom pásme a mať lepšiu predstavu o hre. Vždy musíme hrať v pätici – päť hráčov útočí, päť sa vracia,“ vysvetlil Ramsay.

Ramsay však na hre svojho tímu spozoroval aj pozitívne aspekty, na ktorých by mohol v ďalších mesiacoch stavať. Najbližšiu príležitosť bude mať v novembri na Nemeckom pohári. „Som veľmi nadšený z hry mladých obrancov v strednom pásme, najmä z ich pristupovania k súperom. Musíme ešte na všeličom zapracovať, ale hráči boli plní entuziazmu a bola radosť s nimi pracovať,“ neskrýva radosť z bekov nový lodivod tímu s dvojkrížom na hrudi.

Víťaz Stanleyho pohára z roku 2004 myslí na všetky alternatívy a uvedomuje si, že ľahká angličtina môže niekomu spôsobiť problémy a hráči nemusia všetky pokyny pochopiť podľa jeho predstáv. Preto má v pláne so svojím tímom vytvoriť knižnú príručku, ktorá by mala zverencom pomôcť pri chápaní celej taktiky.

„Pokúsime sa dať dokopy knihu, ktorá by mohla pomôcť trénerom a našim hráčom. V diagramoch sa snažím nakresliť, ako budeme v určitých situáciách hrať. Každý deň mám nové nápady, ktoré si však musím zapisovať,“ uzavrel torontský stratég v rozhovore pre SZĽH.

Slovenským fanúšikom nezostáva nič iné, iba sa ponoriť do snov a viery, že Craig Ramsay sa vydal po správnej strategickej línii a jeho prítomnosť bude pre náš hokej prínosom. Či sa niektoré z nápadov sviežeho kouča uchytili, uvidíme na novembrovom Nemeckom pohári, počas ktorého bude Slovensko otestované výbermi USA, Nemecka a Ruska. 

 


Tagy: Slovensko Craig Ramsay

Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: Facebook/Slovak Hockey

DISKUSIA