VIDEO Hamšíkovi a spol. úvodný zápas skupiny nevyšiel: Neapol prehral so Šachtarom

Marek Hamšík v súboji o loptu Marek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: SITA

CHARKOV - Futbalisti talianskeho SSC Neapol vstúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 prehrou. V stredajšom zápase F-skupiny nestačili v Charkove na ukrajinského zástupcu Šachtar Doneck, ktorému podľahli 1:2. S kapitánskou páskou hral do 60. minúty Slovák Marek Hamšík.

Šachtar otvoril skóre stretnutia v 15. minúte po zásahu brazílskeho útočníka Taisona, Neapol po inkasovanom góle síce zvýšil tlak, ale tesne po prestávke využil nedorozumenie v ich obrane Argentínčan Facundo Ferreyra. "Partenopei" síce znížili v 72. minúte po úspešnom pokutovom kope Arkadiusza Milika, ale k zisku minimálne bodu ich už v ďalšom priebehu súper nepustil. V druhom stretnutí skupiny si pripísali hladké víťazstvo hráči Manchestru City, na pôde Feyennordu Rotterdam triumfovali 4:0.

Konečné výsledky stredajších stretnutí 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:

F-skupina:

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Manchester City (Angl.) 0:4 (0:3)
Góly: 2. a 63. Stones, 10. Agüero, 25. Gabriel Jesus, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)
Zostavy:
Feyenoord: Jones - St. Juste, Botteghin, van der Heijden, Nelom - Amrabat (78. S. Larsson), El Ahmadi, Vilhena - Berghuis (46. Toornstra), Kramer (71. Vente), Boetius
Manchester City: Ederson - Stones, Fernandinho (72. Sané), Otamendi - Walker, B. Silva, D. Silva (67. Delph), De Bruyne, Mendy - Gabriel Jesus, Agüero (60. Sterling)

Šachtar Doneck (Ukr.) - SSC Neapol (Tal.) 2:1 (1:0) - hralo sa v Charkove
Góly: 15. Taison, 58. Ferreyra - 72. Milik (pok. kopu), rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)
Zostavy:
Šachtar: Pjatov - Srna, Ordec (90. Chočolava), Rakitsky, Ismaily - Fred, Stepanenko - Marlos (77. Kovalenko), Taison, Bernard - Ferreyra (88. Dentinho)
Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliňski (67. Allan), Diawara, Hamšík (61. Mertens) - Callejón, Milik, Insigne

Viac o téme: SSC Neapol Manchester City Šachtar Doneck Feyenoord Rotterdam