Česi na tom tak zle ešte neboli: Predbehli ich aj Burkina Faso a Haiti!

Českí reprezentanti
Českí reprezentanti

PRAHA - Českí futbalisti klesli v rebríčku FIFA o osemnásť priečok na 58. pozíciu, čo je najhoršie umiestnenie od roku 1994, kedy po rozpade federácie začínali na nule. V tom čase začali na 67. mieste. Od tej doby boli najnižšie na 47. mieste v roku 2011. Do čela rebríčka sa po mesiaci vrátilo Nemecko.

Zverenci trénera Karla Jarolíma v septembri prehrali oba kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá sveta práve s Nemeckom a so Severným Írskom, ktoré sa prvýkrát prebojovalo do najlepšej dvadsiatky rebríčka. Českí futbalisti porážkami definitívne prišli o šancu na postup na šampionát v Rusku v budúcom roku a stratili 84 bodov, čo pre nich znamenalo najväčší prepad v histórii.
 
Dostali sa pred nich okrem iného Burkina Faso, Saudská Arábia, Maroko či Haiti.
 
Výrazný pád začal už v roku 2016, kedy Česi vyhrali len dve oficiálne stretnutia, prípravu s Ruskom a kvalifikačný duel s Nórskom. Ostatné dve víťazstvá s Maltou a Arménskom neboli zaradené medzi oficiálne zápasy. Z 25. miesta tak českí futbalisti klesli do piatej desiatky, kde sa držali celý tento rok, hoci porazili len San Maríno. Posledné dve porážky ich zlikvidovali.

Tagy: Karel Jarolím Česko

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA