Nečakané zaváhanie favorita KHL, petrohradský hlavolam vyriešilo predĺženie

Radosť PetrohradčanovRadosť Petrohradčanov Zdroj: Twitter SKA Petrohrad

PETROHRAD - Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili v repríze finále z vlaňajšej sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po predĺžení. Obhajca Gagarinovho pohára je aj naďalej v tabuľke Západnej konferencie na prvej priečke bez prehry, na svojom konte má už 30 bodov z 33. možných.

Darilo sa aj Admiralu Vladivostok, ktorý vyhral v piatkovom stretnutí základnej časti KHL na domácom ľade nad CSKA Moskva 3:1. Po vyrovnanom úvode rozhodli o svojom víťazstve dvomi gólmi v druhej tretine.

Čínsky účastník súťaže Červená hviezda Kchun-lun zdolal v Pekingu Viťaz Podoľsk 2:0 a s 21 bodmi je lídrom Východnej konferencie. Slovenský obranca domácich Marek Ďaloga sa v piatok bodovo nepresadil.

Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 6. Kazakov, 22. Krasnoslobodcev, 24. Tkačov – 20. Šumakov

Červená hviezda Kchun-lun - Viťaz Podoľsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Brule, 24. Yuen

Barys Astana - Sibir Novosibirsk 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly: 42. Frattin - 44. Zackrisson, 52. Bergström, 60. Osnovin

Lokomotiv Jaroslavľ – Traktor Čeljabinsk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 20. Mosaljov), 58. Kronwall, 60. Talbot – 36. Polygalov

Dinamo Minsk – Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 57. Fontaine - 5. Michnov, 38. Golyšev, 60. Paré

Dinamo Moskva – Lada Togliatti 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 23. Karsums, 40. Komarov, 42. Nikulin – 29. Skorochodov, 59. Kostromitin

SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 3:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Góly: 11. Tichonov, 34. Ketov, 38. Daciuk, 63 Hersley – 27. a 46. Mozjakin, 60. Pivcakin

Viac o téme: SKA Petrohrad CSKA Moskva