VIDEO Českí hokejisti hrajú v NHL prvé husle: Najskôr historicky prvý gól a teraz toto!

Tomáš Hyka oslavuje gólTomáš Hyka oslavuje gól Zdroj: SITA

VANCOUVER - Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali vo svojom historicky prvom prípravnom zápase na ľade Vancouveru 9:4. Gólom a dvoma asistenciami prispel k víťazstvu nového tímu NHL Tomáš Nosek a dvakrát skóroval ďalší český útočník Tomáš Hyka, ktorý sa predtým presadil strelecky aj v oboch dueloch nováčikov pred začiatkom hlavného tréningového kempu.

Dvadsaťštyriročný Hyka v 13. minúte počas presilovej hry strelou z ľavého kruhu zabezpečil pre Vegas Golden Knights vedenie 2:1. Domáci Canucks síce aj druhýkrát vyrovnali, ale v 15. minúte znovu vrátil hosťom vedenie dorážkou Nosek, ktorý stihol v prvej tretine asistovať pri druhom góle Tylera Wonga v zápase.

V 50. minúte sa po Nosekovej prihrávke presadil Hyka strelou zápästím znovu z ľavého kruhu. Nosek bol vyhlásený druhou hviezdou zápasu, hneď za Wongom, ktorý v 47. minúte dovŕšil hetrik.

Hyka, ktorý ako voľný hráč v júni uzavrel s Vegas ročnú zmluvu, sa trafil aj v oboch dueloch proti Los Angeles v nováčikovskom kempe. Najskôr dal pri prehre 2:6 vôbec prvý gól v histórii klubu a následne skóroval aj pri výhre 4:0. Bývalá opora Mladej Boleslavy bojuje o svoju premiéru v NHL.

Dvadsaťpäťročného Noska získali Golden Knights v rozširovacom drafte z Detroitu, za ktorý pardubický odchovanec odohral v posledných dvoch sezónach 17 zápasov a strelil jeden gól.

Viac o téme: Tomáš Nosek Vegas Golden Knights Tomáš Hyka
  • Zdroj: ČTK, športky