VIDEO Neymar v novom drese v prvom konflikte: Po krku si išiel s vlastným spoluhráčom

NeymarNeymar Zdroj: SITA

PARÍŽ - Trojzáprah futbalistov parížskeho Saint-Germain Edinson Cavani, Kylian Mbappé a Neymar zatiaľ dominoval v každom zápase, v nedeľňajšom súboji proti Lyonu (2:0) však táto spolupráca dostala prvé trhliny.

Prvýkrát sa v najvyššej francúzskej súťaži nepresadil gólovo ani jeden z hviezdneho tria, i keď treba uviesť, že na oboch vlastných góloch hostí mali leví podiel. V druhom polčase Cavaniho efektnú pätičku dostal do vlastnej bránky jemným tečom Marcelo, o jedenásť minút neskôr sa Mbappého strela odrazila od brankára rovno do vracajúceho sa Morela. Rozruch však vyvolala situácia z 80. minúty, keď po faule na Mbappého mali Parížania možnosť pokutového kopu. Loptu si vzal do rúk Cavani, ale kopať chcel aj Neymar. Uruguajský kanonier však nemal pre Neymarove chúťky pochopenie a po krátkej debate, po ktorej sa Brazílčan sklamane otočil smerom k lavičke, pričom si ešte demonštratívne odpľul, kopal jedenástku sám. Jeho strela však skončila iba na brvne.

Fanúšikovia sa k tejto situácii začali okamžite vyjadrovať na sociálnych sieťach. "Cavani hral tri roky vedľa Ibrahimoviča, čo automaticky zanechalo stopy na jeho charaktere. Vitaj v realite Neymar," znel jeden z príspevkov. V podobnej situácii sa najdrahší futbalista sveta už ocitol v Barcelone, Lionel Messi mu vtedy na jeho prosbu dovolil penaltu zahrať. "Nie každý je Messi. Všetko si za peniaze kúpiť nemôžete, pán Neymar," pridal svoj postreh na Twitteri ďalší z fanúšikov.

O tom, že priveľa kohútov na jednom smetisku nerobí dobrotu, svedčila aj situácia pred penaltou. Domáci mali možnosť zahrať priamy kop z ideálnej vzdialenosti pred šestnástkou. Aj v tomto prípade sa chystal zahrať "štandardku" Cavani, Dani Alves mu však loptu nepodal a rýchlo ju odovzdal svojmu krajanovi. Uruguajčan iba pokrútil hlavou, Neymarovu gólovú strelu vzápätí hosťujúci brankár vytlačil bravúrou mimo bránku.

Viac o téme: Neymar Paríž Saint-Germain PSG Edinson Cavani Kylian Mbappé