Rybáriková proti Češke Strýcovej: Tuhú vojnu rozuzlili dva tajbrejky

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

TOKIO - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala s Češkou Barborou Strýcovou za 135 minút 6:7 (4), 6:7 (2) v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku). Vo vyrovnanom stretnutí dvoch hráčok z prvej tridsiatky svetového rebríčka WTA (27., resp. 25.) museli o víťazke rozhodnúť tajbrejky. V tom druhom 31-ročná Češka premenila druhý mečbal. Rybáruiková predtým za stavu 5:4 nevyužila setbal.

Pred Rybárikovou v rovnakej fáze miliónového podujatia v Tokiu neuspela ani Jana Čepelová, do 2. kola postúpila z tria Sloveniek len Dominika Cibulková. Kvalifikantka Čepelová prehrala s rovnako nenasadenou Češkou Kateřinou Siniakovou za 114 minút 6:1, 3:6, 4:6, Cibulková nasadená ako piata si ešte predtým poradila so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou 6:3, 6:3. Jej súperkou v osemfinálovom 2. kole bude práve premožiteľka Čepelovej - Siniaková.