VIDEO Česko má svojho gólového hrdinu: Nezastaviteľný Hyka sa zaskvel ďalšou parádou

Tomáš Hyka oslavuje gólTomáš Hyka oslavuje gól Zdroj: SITA

NEW YORK - Nový ročník NHL sa nezadržateľne blíži. Tímy skúšajú hráčov počas prípravných zápasov, v ktorých sa vôbec po prvýkrát predstavil aj nový tím Vegas Golden Knights. Výbornú reklamu si v jeho službách robí český útočník Tomáš Hyka. Góly dáva v každom zápase a inak tomu nebolo ani v poslednom zápase na ľade Colorada Avalanche.

Dvadsaťštyriročný Hyka, ktorý v júni uzavrel ako voľný hráč s Golden Knights ročný kontrakt, je naďalej pri streleckej chuti. V nedeľu prispel dvoma gólmi k výhre 9:4 na ľade Vancouveru v prvom vystúpení Vegas v lige. Predtým skóroval aj v oboch dueloch nováčikov proti Los Angeles a dal o sebe vedieť aj v Denveri.

Bývalá opora Mladej Boleslavy najskôr v ôsmej minúte počas presilovky krížnou prihrávkou ideálne uvoľnila Oskara Lindberga a švédsky útočník zvýšil náskok svojho tímu na 3:0. Necelých päť minút pred koncom Hyka po prečíslení prestrelil Spencera Martina medzi betóny a upravil na konečných 4:1.

Viac o téme: Vegas Golden Knights Tomáš Hyka
  • Zdroj: ČTK, športky