VIDEO Hamšík prihrával na víťazný gól pri deštrukcii Lazia, Mandžukič spasiteľom Juventusu

Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulám a Marek Hamšik oslavujú gól NeapoluKalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulám a Marek Hamšik oslavujú gól Neapolu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v stredajšom zápase 5. kola talianskej Serie A na ihrisku Lazia Rím 4:1, keď v druhom polčase otočili skóre tromi gólmi v priebehu piatich minút. Na druhý zásah, o ktorý sa postaral Jose Callejón, nahral slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý hral do 72. minúty.

Lazio viedlo po prvom polčase po góle Stefana de Vrija, ale po zmene strán hostia skóre otočili. V 54. minúte vyrovnal Kalidou Koulibaly, o dve minúty skóroval Callejón a skvelú päťminútovku zavŕšil parádnym gólom Dries Mertens. V nadstavenom čase spečatil triumf 4:1 z jedenástky Jorginho. Neapol má po piatich kolách na konte plný počet 15 bodov, skóre 19:3 a je na čele tabuľky.

Stopercentnú bilanciu si udržal aj Juventus, ktorý gólom Maria Mandžukiča zdolal Fiorentinu 1:0. Obhajca titulu je druhý o skóre za Neapolom. AS Rím vyhral na pôde nováčika Beneventa 4:0. O dva góly sa postaral kanonier Edin Džeko, ďalšie dva vlastné si dali obrancovia Fabio Lucioni a Lorenzo Venuti. Nezaváhalo ani AC Miláno, ktoré dvomi penaltami zdolali nováčika Spal 2:0.

Benevento - AS Rím 0:4 (0:2)
Góly: 22. a 52. Džeko, 35. Lucioni (vl.), 74. Venuti (vl.)

Atalanta Bergamo - FC Crotone 5:1 (3:0)
Góly: 5. Petagna, 25. Caldara, 38. Iličič 63. a 74. Gómez (druhý z 11m) - 70. Tumminello

Cagliari Calcio – U.S. Sassuolo Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 60. Matri

FC Janov - Chievo Verona 1:1 (0:0)
Góly: 62. Laxalt - 73. Hetemaj

Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:0

Juventus Turín - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)
Gól: 53. Mandžukič, ČK: 66. Badelj (Fior.)

Lazio Rím - SSC Neapol 1:4 (1:0)
Góly: 29. de Vrij - 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90+1. Jorginho z 11m
/Hamšík hral za hostí do 72. minúty a nahral na druhý gól/

AC Miláno - Spal 2:0 (1:0)
Góly: 26. Rodríguez (z 11m), 61. Kessié (z 11m)

Udinese Calcio – FC Turín 2:3 (0:2)
Góly: 48. de Paul z 11m, 75. Lasagna - 9. Belotti, 30. Hallfredsson (vl.), 67. Ljajič

Viac o téme: Marek Hamšík Lazio Rím SSC Neapol