VIDEO Trenčín si pochutnal na vicemajstrovi, košická neistota bola len chvíľková

Trenčianska radosť na striedačkeTrenčianska radosť na striedačke Zdroj: SITA

KOŠICE - Hokejisti Košíc na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Žiliny 6:3 v piatkovom stretnutí slovenskej Tipsport ligy. Domáci viedli v druhej tretine už 3:1, hostia ešte dokázali vyrovnať.

Rovnovážny stav však nevydržal dlho, ešte v prostrednej časti Košičania opäť odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov a v záverečnej časti pridali aj šiesty zásah. Hrdinom zápasu sa stal domáci útočník Petr Kafka, ktorý okrem dvoch gólov pridal aj jednu asistenciu.

Žilinčania v ostatných troch dueloch nezískali ani bod, v nedeľu na svojom ľade privítajú Nové Zámky, Košice vycestujú do Trenčína.

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Góly: 1. L. Nagy (Hričina, Boltun), 9. B. Kessel (Kafka, Hovorka), 21. Kafka (Boltun, Čížek), 36. Suja (Kessel, Pacan), 40. Kafka (Hovorka), 56. Pulli (Hovorka, Jenčík) - 12. Rogoň, 23. Stupka (Harant), 30. Húževka (Klimenta, Handlovský)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolin - Bogdaň, Jobbágy, 3186 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka - Jenčík, Hovorka, Kafka - Suja, Pacan, T. Klíma - L. Nagy, Boltun, Hričina - Šoltés, Vrábeľ, Š. Petráš
Žilina: Mikoláš - Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, P. Luža, Turian, Mendrej - Klimenta, Martindale, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Pitt, J. Babka - Rogoň, Ondruš, Váňa

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Padlo deväť gólov, s čím diváci museli byť spokojní. Chceme hrať takýto útočný, tvorivý a kombinačný hokej, no ľahšie sa bráni ako útočí a tvorí. Z tej snahy potom vznikajú aj chybičky, ktoré sa aj teraz udiali. Som však rád, že brankár Habal to zvládol. V zápase sme boli lepší, mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme však nevyužili. Takýto hokej chceme hrať aj naďalej, no musíme popracovať na defenzíve."

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Do Košíc sme prišli bez štyroch hráčov základnej zostavy. Na ľade silného súpera, ako sú Košice, boli tie straty citeľné. Domáci nás svojím pohybom dostávali pod tlak, ale napriek tomu sme sa dostávali do brejkov, z ktorých vyplynuli naše góly. Mali sme šance aj na ďalšie presné zásahy, ale robili sme naivné chyby, ktoré súper potrestal. Naše chyby vyplynuli aj z toho, že sme v piatok mali na súpiske až deväť hráčov mladších ako 22 rokov. Chalani bojovali a robili, čo bolo v ich silách. Nemám im čo vyčítať, snáď len premieňanie šancí."

Detva sa ešte viac prilepila na spodok tabuľky

Hokejisti Detvy doma podľahli hráčom Liptovského Mikuláša 1:5 v piatkovom stretnutí 5. kola slovenskej Tipsport ligy. Skóre zápasu otvoril v závere prvej tretiny hosťujúci Jakub Langhammer. V prostrednej časti pridal druhý zásah Liptákov Matúš Sukeľ, v treťom dejstve sa presadili jeho brat Jakub, Mário Kurali a Maroš Piatka. Brankár Liptovského Mikuláša Andrej Košarišťan si napokon nepripísal druhé čisté konto v aktuálnom ročníku, keď v závere duelu skóroval Frederik Fekiač. Nováčik z Detvy medzi elitou ešte nezvíťazil.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 59. F. Fekiač (R. Gašpar) - 19. Langhammer (Pacalaj, J. Tabaček) 24. M. Sukeľ (Devečka, Spilár), 45. J. Sukeľ (Števuliak), 57. Kurali (Paukovček), 59. Piatka (Devečka, Kabáč)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Korba, Gavalier, 685 divákov

Zostavy:
Detva: A. Nagy - Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Macejko, Strukoff, Sládok, Fedosov, Zorvan - Videlka, Ščurko, Halás - Milý, Matúš Chovan, J. Žilka - M. Surový, R. Gašpar, Murček - Ondris, Srnka, Huňady
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Mezovský, Kurali, Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Devečka, Matej Bača - Spilar, M. Sukeľ, Uram - B. Rapáč, L. Paukovček, Kriška - Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ - A. Laco, Piatka, Kabáč

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Ja by som to zhodnotil úplne jednoducho, nie sme spokojní s predvedenou hrou ani s výsledkom. Pripravovali sme sa na Mikuláš, vedeli sme, čo budú hrať. Ničím nás neprekvapili, hrali svoju hru, ale čo je najdôležitejšie, prezentovali sa obrovskou bojovnosťou, ktorá niektorým našim hráčom chýbala. Z piatich gólov sme štyri dostali úplne zbytočne, keď to boli zväčša nahodené puky od modrej."

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Čo sa týka piatkového zápasu, tak prvú tretinu sme začali veľmi dobre a v podstate sme súpera nepustili k ničomu a viedli sme. Druhá tretina z našej strany nebola dobrá, súper sa dostal do tlaku, preto sme v druhej tretine zväčša bránili. V tretej tretine sme dali tri pekné góly. Víťazstvo nás veľmi teší, pretože Detva je veľmi húževnatý súper, čo dokazovala aj v predchádzajúcich zápasoch."

Trenčania si pochutnali na Nitranoch

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad hráčmi HK Nitra hladko 4:0 v piatkovom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Dvomi gólmi sa prezentoval Ondrej Mikula, po jednom presnom zásahu pridali Branko Radivojevič a Peter Ölvecký. Tri body za gólové prihrávky si pripísal skúsený obranca Tomáš Starosta. "Vojaci" pokračujú v úspešnom ťažení, keď v aktuálnej sezóne ešte nepocítili trpkosť prehry a so 14 bodmi sú na čele tabuľky. Vicemajster z Nitry získal dosiaľ osem bodov.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 18. Radivojevič (Bezúch), 36. O. Mikula (Ölvecký, Starosta), 53. O. Mikula (J. Gašparovič, Starosta), 56. Ölvecký (Radivojevič, Starosta)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Junek, Krajčík, 3347 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - P. Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, J. Gašparovič - J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec - Okuliar
Nitra: Hartzell - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím, Milan Hruška, Pupák - Paulovič, Krištof, Rzavský - Luciani, Timotej Šille, Blackwater - Friedmann, T. Mikúš, Kutálek - Štumpf, J. Šiška - A. Kollár ml.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Stretli sa dva kvalitné tímy a diváci si užili výborný zápas z oboch strán. Kvalita našej hry neustále stúpala. Zápas sme zvládli kolektívne, čo nás teší a posúva dopredu."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "K celkovo výbornému hokeju sme prispeli aj my veľmi dobrým výkonom. Rozhodla efektivita pri premieňaní šancí. Naša hra bola síce výborná, ale hrá sa na góly, ktoré sme nestrelili, smelo však môžeme mať hlavy hore."

Svitana vystrelil dva body Popradu

Hokejisti Popradu zvíťazili vo Zvolene 3:2 po predĺžení a v šiestom stretnutí novej sezóny Tipsport ligy po štvrtý raz uspeli. Podtatranci otočili vývoj pod Pustým hradom, v 34. min domáci ešte viedli po zásahoch Matúša Matisa a Jamesa Timothyho Coffmana 2:1. V 48. min Dávid Bondra vyrovnal na 2:2 a dva body pre Poprad zabezpečil gólom v 62. min Patrik Svitana. Poprad sa dostal na 10 bodov a zároveň na tretie miesto tabuľky, kde vystriedal vicemajstra z Nitry. Zvolen po tretej prehre v sezóne zostal na šiestich bodoch.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 31. Matis, 34. Coffman - 20. Jáchym (Vandas), 48. D. Bondra (Abdul, McDowell), 62. Svitana (Mlynarovič)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Kollár, Rojík, 1050 divákov

Zostavy:
Zvolen: Climie - T. Bokroš, Hraško, Wharton, Ross, Ťavoda, Andersons, Drgoň, M. Novák - Michal Chovan, Kytnár, Matis - Darian Dziurzynski, Coffman, Asuchak - Síkela, L. Jurík, Obdržálek - Miloš Kelemen, V. Fekiač, T. Török
Poprad: Corbeil - P. König, D. Brejčák, Jáchym, Š. Fabian, Ignatov, McDowell, Dinda, Zadražil - Svitana, Mlynarovič, Abdul - Vandas, Heizer, Ježek - D. Bondra, Lichanec, A. Štrauch - Matúš Paločko, Bogoslovskij

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Mali sme hru v rukách, vypracovali sme si šance, ale nedokázali sme sa presadiť cez prehustený priestor. Popradčania dobre blokovali strely a vyrážali do rýchlych protiútokov. Keď nedáme góly, je problém zvíťaziť. Šancí bolo dostatočne veľa, aby sme vyhrali zápas v 60 minútach. Musíme pracovať. Málo sme sa tlačili do bránky, žiadala sa väčšia agresivita pred bránkou, možno tečované strely by platili na brankára viac."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme prišli do Zvolena so zámerom dodržiavať veci, ktoré sme celý týždeň trénovali. Domáci mali opticky viac z hry, ale moji zverenci dobre bránili. Súper sa dostal do vedenia, keď sme na malý moment neplnili systémové veci. Do tretej tretiny sme išli s tým, že budeme čakať na chybu súpera, ktorá prišla, a vyrovnali sme. Hrali sme trpezlivo, súper dal v závere riadneho hracieho času žrď, šťastena sa priklonila na našu stranu a v predĺžení sme zvíťazili. Trpezlivosť a disciplinovanosť nám priniesli napokon dva body."

Patrik Svitana, autor rozhodujúceho gólu Popradu: "Bola to z mojej strany pekná strela, čo ma teší. Verím, že nás toto víťazstvo posunie vpred. Zápas bol náročný. Dodržiavali sme systém a to bol kľúč k úspechu. Neprepadali sme panike ani za stavu 2:1 pre Zvolen. Išli sme do toho, že vyrovnáme, čo sa aj podarilo. Všetci sme bojovali, naša veľká snaha tak viedla k úspechu."

Cenný triumf Novozámčanov nad majstrom

Hokejisti Nových Zámkov s novým trénerom Ladislavom Lubinom zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení v piatkovom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Domáci viedli v 34. min už 2:0 gólmi Štepána Novotného, ale Banská Bystrica vyrovnala presnými zásahmi Martina Andrisíka v 36. a Martina Belluša v 40. min. O triumfe Nových Zámkov rozhodol už po 49 sekundách predĺženia lotyšský obranca Arturs Salija. Úradujúci majstri z Banskej Bystrice sú na druhom mieste ligovej tabuľky, za prvým Trenčínom zaostávajú o dva body, Nové Zámky so ziskom siedmich bodov figurujú na siedmej priečke.

HC Nové Zámky - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 9. Š. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Š. Novotný (Prapavessis), 61. Salija - 36. Andrisík (I. Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela, Kubka)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Josh Brittain (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Kacej, Orolin, 1342 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: V. Kováč - Plášil, Martin Chovan, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Piačka - R. Varga, R. Špirko, Surovka - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - J. Tibenský, Dubinin, Lantoši - B. Fábry, Šimun, D. Rehák
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas - M. Lunter, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Češík, Tamáši, Andrisík - Gabor

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Čakal na nás v piatok súper, keď nie najťažší, tak jeden z najťažších. Nemali sme príliš času sa na stretnutie nejako detailne pripravovať, takže som nesmierne rád, že chlapci zvládli prechod z taktiky na niečo iné. Som rád, že to viac-menej bez tréningu aplikovali a, samozrejme, to nebolo ideálne a bez chýb. Celý zápas bol divácky zaujímavý. Obdivujem novozámockých fanúšikov, ktorí dokázali fandiť celých 61 minút. V druhej tretine sme urobili niekoľko chýb, to nás stálo možno polovicu tretiny v oslabení. To nás stálo mnoho síl, ale v tretej tretine sme sa s tým vyrovnali. Som rád, že sme stretnutie po súperovom obrate dotiahli do víťazného konca. Za to by som chcel hráčom ešte raz poďakovať."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "V piatok sme videli divácky celkom atraktívny zápas. My sme mali veľmi dobrý začiatok, prvú tretinu sme boli silní na puku, vypracovali sme si dosť veľa príležitostí, náš najväčší problém boli efektivita, nedôraz, prípadne veľmi dobre chytajúci brankár domácich. V druhej tretine sme mali dostatočné množstvo príležitostí hrať v presilovke, no je to naša najslabšia stránka. Vyťažili sme z toho len jeden gól. Pozitívne je, že sme dokázali vyrovnať. Tretia tretina bol plná šancí na oboch stranách, išli sme do predĺženia, kde sme inkasovali. Už tretíkrát sme prehrali v predĺžení. Je to škoda, chalanom niet čo vyčítať, akurát disciplínu, s ktorou sa boríme. Máme veľmi veľa vylúčených, na tom musíme popracovať."

Viac o téme: HC Košice MSHK Žilina HK Dukla Trenčín