Vítkovice majú slovenského hrdinu, Ján Sýkora prispel ku gólovým hodom v Pardubiciach

Radoslav TyborRadoslav Tybor Zdroj: hc-vitkovice.cz

CHOMUTOV - Slovenský hokejista Radoslav Tybor rozhodol gólom v 63. min o triumfe Vítkovíc nad lídrom tabuľky Chomutovom s Jánom Lacom v bránke 2:1 po predĺžení v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej českej súťaže.

Slovenský gólman zneškodnil 21 z 23 striel hostí, ale prvej prehre Chomutova v novej extraligovej sezóne nezabránil. Úvodný gól strelil až v poslednej minúte prostredného dejstva 22-ročný útočník Vítkovíc Patrik Zdráhal. V 49. min vyrovnal a poslal zápas do predĺženia Jaroslav Mrázek. Chomutov je na čele českej extraligy, s jednobodovým náskokom pred Třincom.

Zo súboja olomouckého brankára Branislava Konráda a útočníka Hradca Králové Tomáša Ziga vyšiel raz víťazne Zigo. Aj vďaka jeho gólu zvíťazili hostia v Olomouci 3:1. Ten zostal na predposlednom mieste, Olomouc má o bod viac ako posledný Zlín. Hradcu Králové patrí ôsma priečka.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 6. kola českej hokejovej extraligy:

Chomutov - Vítkovice 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Ján Laco (Chomutov) odchytal celý zápas a zneškodnil 21 z 23 striel hostí - Radoslav Tybor (Vítkovice) 1+0

Mladá Boleslav - Plzeň 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Zlín - Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Radoslav Illo (Zlín) 0+1

Olomouc - Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas a zneškodnil 21 z 23 striel súpera - Tomáš Zigo (Hradec Králové) 1+0

Pardubice - Jihlava 7:5 (4:2, 0:1, 3:2)