VIDEO Rimania si svoje impérium ustrážili, turínske derby jednoznačnou záležitosťou

Spoluhráči objímajú Miralema PjaničaSpoluhráči objímajú Miralema Pjaniča Zdroj: SITA

RÍM - Domáci futbalisti AS Rím zvíťazili 3:1 nad hráčmi Udinese Calcio 3:1 v sobotňajšom stretnutí 6. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Domácich poslal do vedenia v úvode zápasu Edin Džeko, o zvyšné dva góly AS Rím sa postaral Stephan El Shaarawy. "Vlci" mohli pridať aj štvrtý zásah, ale Diego Perotti nepremenil pokutový kop; naopak, v závere duelu Jens Larsen dosiahol čestný úspech hostí.

SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom v základnej zostave triumfoval na pôde Spal 2013 tesne 3:2. Skóre stretnutia otvoril prekvapivo nováčik súťaže gólom Pasquala Schiattarellu v 13. min, no už o minútu neskôr vyrovnal Lorenzo Insigne. V 72. min poslal "Partenopei" do vedenia José Callejón. O šesť minút vyrovnal Federico Viviani. Definitívnu podobu výsledku stanovil v 83. min alžírsky obranca Neapola Faouzi Ghoulam. Slovenský reprezentant Hamšík hral do 61. min.

Derby della Mole jednoznačne ovládol Juventus víťazstvom nad mestským rivalom FC Turín 4:0. Hráči "starej dámy" viedli už od 16. min gólom Paula Dybalu, "Toro" navyše v 24. min prišlo o vylúčeného kľúčového stredopoliara Daniele Basseliho. Juventus presilovkou využil a pridal ďalšie tri presné zásahy - presadili sa Miralem Pjanič, Alex Sandro a druhý gól strelil Dybala. "Bianconeri" sú s plným bodovým ziskom na druhom mieste Serie A, o horšie skóre za Neapolom. Futbalisti FC Turín utrpeli prvú prehru v ligovej sezóne a patrí im šiesta priečka.

Juventus Turín - FC Turín 4:0 (2:0)
Góly: 16. a 90.+ Dybala, 40. Pjanič, 57. Alex Sandro, ČK: 24. Baselli (FC Turín) po druhej ŽK

AS Rím - Udinese Calcio 3:1 (3:0)
Góly: 30. a 45. El Shaarawy, 12. Džeko - 90. J. Larsen

Spal - Neapol 2:3 (1:1)
Góly: 13. Schiattarella, 78. F. Viviani - 14. L. Insigne, 72. Callejón, 83. Ghoulam