VIDEO Žilina ukázala Slovanu ostré zuby, Trenčín znemožnil Prešovčanov

Radosť šošonovRadosť šošonov Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina triumfovali pod Dubňom 3:2 nad hráčmi ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Do zápasu vstúpili lepšie "belasí" - skóre otvoril v 10. min Filip Oršula. "Šošoni" vyrovnali už o štyri minúty presným zásahom Lukáša Jánošíka.

V druhom polčase prevzali taktovku Žilinčania, z čoho vyplynuli dva góly v sieti brankára Dominika Greifa: najprv ho prekonal Nikolas Špalek a druhý presný zásah si pripísal Jánošík. Slovanisti v závere zatlačili hráčov Žiliny a vyťažili z toho gól Róberta Vitteka, ktorý mal ďalšiu veľkú príležitosť v posledných sekundách zápasu, nevyužil ju však. Futbalisti Slovana prvýkrát v sezóne prehrali, so ziskom 21 bodov sú na druhom mieste tabuľky. Žilina má o šesť bodov menej a patrí jej piata priečka.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)
Góly: 14. a 72. L. Jánošík, 55. Špalek - 10. F. Oršula, 87. Vittek, ŽK: 37. Káčer, 72. Jánošík - 45.+ Rabiu, rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Benko, 5150 divákov

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň - Káčer, I. Díaz, Škvarka - Špalek (90.+ Holúbek), S. Mráz (87. Otubanjo), L. Jánošík (82. Králik)

Slovan: Greif - Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis - L. Droppa (72. Savičevič), Rabiu - Hološko, Holman, F. Oršula (56. F. Kubík) - J. Mareš (84. Vittek)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Veľmi dobrý zápas. Toto sú stretnutia, ktoré vám dajú veľa, či už trénersky, hráčsky alebo fanúšikovsky. Týmto smerom by sa mal uberať náš futbal. Nielen výška skóre, ale aj otvorená hra, dramatickosť, útočnosť a fair play boli na vysokej úrovni. Náš útok bol produktívny, ukázali sme, že aj Slovan je zdolateľný. Mimoriadne cenné je, že sme dokázali otočiť zápas proti Slovanu. Vážim si istotu v bránke a kompaktnosť tímu aj silu stredovej formácie podporenú kvalitnou prácou hráčov na hrote. Mužstvo bolo celistvé, veľmi chcelo potešiť novopečeného otca Martina Králika. Oceňujem, že nás prišli podporiť fanúšikovia aj napriek tomu, že sa nám predtým nevydaril zápas v Ružomberku. Oni však oceňujú a vedia, že doma hráme na dno svojich síl."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Vedeli sme, že na nás čaká ťažký zápas. Je nepríjemné prísť do Žiliny, odohrať náročný zápas, dokazovať svoju silu, snažiť sa zatlačiť súpera a pokúsiť sa ho vyhrať. Mali sme niekoľko momentov, z ktorých sme mohli skórovať, mali sme byť pokojnejší. Ukázali sme niektoré veci, na ktorých pracujeme, a teší ma, že sme sa v nich zlepšili. Mrzí ma prehra, ale budeme sa snažiť pokračovať v tom, čo chceme dosiahnuť. Videli sme, že na takejto úrovni treba mať efektivitu a využívať šance. Dostali sme sa do viacerých šancí, z ktorých sme mali skórovať. Ukázali sme my aj súper dobrý futbal a pre fanúšikov to bol určite výborný zápas s veľa gólmi. Gratulujem súperovi aj za férovú hru."

Demolácia Prešovčanov v podaní Trenčína

Futbalisti Trenčína s prehľadom uspeli v Poprade, keď zvíťazili nad hráčmi Prešova jednoznačne 7:0 v nedeľňajšom stretnutí 10. kola slovenskej najvyššej súťaže. Hostia rozhodli už v prvom polčase počas desiatich minút - presadili sa Desley Ubbink, Giorgi Beridze a Antonio Mance.

Po zmene strán dokonali skazu Prešova Hillary Gong, dvojgólový Rangelo Janga a opäť Beridze. Tatran prehral tretíkrát po sebe, z víťazstva sa netešil ani v šiestom dueli v sérii. Trenčín dosiahol druhý trojbodový zápis pod trénerskou taktovkou dvojice Cifranič - Marčok.

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 0:7 (0:3) - hralo sa v NTC Poprad
Góly: 60. a 78. Janga, 33. a 89. Beridze, 27. Ubbink, 37. Antonio Mance, 46. H. Gong, ŽK: 66. R. Černák, 76. Petko (obaja Prešov), rozhodovali: Glova - D. Hrčka, Roszbeck

Prešov: J. Talian (44. Ferenc) - Petko, P. Jacko, Udeh, Miliutin - J. Dzurík, P. Katona - Issa Adekunle (65. T. Sedlák), R. Černák, Streňo - Wiezik

Trenčín: Šemrinec - P. Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Van Haaren, Ubbink (70. Zubairu) - H. Gong (77. Paur), Antonio Mance (47. Janga), Beridze

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Rešpektovali sme kvalitu Trenčína, ale mali sme určitý zámer. Kvalita súperových hráčov je momentálne neporovnateľne vyššia než našich. Naše návraty do obrannej zóny po strate lôpt boli slabé a to bola jedna z príčin nedeľnej prehry. V druhom polčase sme mali zámer sústrediť sa na defenzívu, aby sme nedostali ďalšie góly. Žiaľ, v nedeľu sme boli veľmi slabí v defenzíve, ale aj vo vzťahu ku klubu. Nedeľná prezentácia hráčov určite nie je cesta. Beriem plnú zodpovednosť za výsledok a za taktiku, ktorú sme mali, a chyby budem hľadať v prvom rade u seba. O to viac ma to mrzí voči klubu a fanúšikom. Súperovi, samozrejme, gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

Roman Marčok, tréner AS Trenčín: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a dominovať na ihrisku. Vstup do stretnutia sa nám nepodaril, začali sme vlažne a mysleli sme si, že víťazstvo dostaneme zadarmo. Po prvom góle sme sa upokojili. Začali sme kombinovať, lepšie behať a boli sme aktívni. Dá sa povedať, že už po prvom polčase bolo o víťazovi rozhodnuté. Hráčov sme však upozorňovali, že chceme vyhrať aj druhý polčas. V ňom sme ukázali, že máme vyššiu kvalitu ako súper. Za jednoznačného stavu sa nám hralo ľahšie a vychádzalo nám veľa vecí."

Michalovce zahodili nádejné vedenie

Futbalisti Michaloviec na domácom ihrisku podľahli hráčom Dunajskej Stredy 1:2 v nedeľňajšom stretnutí 10. kola slovenskej Fortuna ligy. Domáci otvorili skóre v úvode zápasu, keď sa presadil Sadam Sulley. Zemplínčanom však náskok nevydržal ani do prestávky - v závere prvého polčasu skóroval Erik Pačinda.

Hostia si napokon odviezli z Michaloviec tri body, po zmene strán zavŕšil obrat Dunajskej Stredy Eric Davis. DAC neprehral v štvrtom zápase po sebe a figuruje na 3. mieste v ligovej tabuľke, Michalovce sú deviate.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 10. Sulley - 44. Pačinda, 71. E. Davis, ŽK: 19. Sviarčinskij, 29. Šimčák, 90.+ Božok - 16. Pambou, rozhodovali: A. Somoláni - Tomčík, Pozor

Michalovce: Kira - Sviarčinskij , Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, Žofčák (60. S. Danko), Turík, Šimčák (58. Regáli) - Sulley (75. Bragin)

Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis - M. Ljubičič - Pambou (46. B. Ľupták), Kalmár - Čmelík (83. Koštrna), Pačinda, Vida (61. Divkovič)

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Futbal nám v nedeľu ukázal zlú tvár. Hostia dvakrát skórovali po našich chybách, doslova sme im darovali góly. Chlapcom však nemám čo vytknúť, išli na dno svojich síl. Podľa mňa by zápasu viac svedčala remíza."

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: "Myslím si, že diváci videli rýchly a kvalitný futbal. Lepšie začali domáci, my sme mali v strede poľa problém so Žofčákom a Turíkom. Pomohol nám vyrovnávajúci gól tesne pred koncom prvého polčasu. Dali sme dva zaujímavé góly, prvý po milom darčeku domácich, druhý po Davisovej genialite. Vzhľadom na priebeh zápasu si myslím, že sme zvíťazili zaslúžene."

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 po 10. kole:

1. Trnava                      10 8 0 2 17:9 24
2. Slovan Bratislava     10 6 3 1 24:13 21
3. Dunajská Streda       10 6 3 1 16:11 21
4. Nitra                          10 6 2 2 13:5 20
5. Žilina                        10 5 0 5 26:18 15
6. Ružomberok            10 4 3 3 16:12 15
7. Zlaté Moravce          10 5 0 5 13:11 15
8. Trenčín                     10 3 3 4 21:19 12