VIDEO Prvý gól v histórii bola poriadna hanba: Na toto sa bude dlho spomínať

Prvý zápas na ľade Vegas Golden KnightsPrvý zápas na ľade Vegas Golden Knights Zdroj: SITA

LAS VEGAS - Prvý zápas vo Vegas bola poriadna dráma. Fanúšikovia sa mohli prvýkrát pozrieť na domáci boj miestnych Golden Knights. Záujem o hokej je v meste hazardu značný, čo bolo vidieť aj na slušnej návštevnosti na prípravnom zápase s Los Angeles Kings. Fanúšikovia spoznali víťaza až v predĺžení.

Skôr či neskôr to muselo prísť. Prvý gól, ktorý dostali Golden Knights na svojom ľade, nebol tak úplne štandardný. Na podobné momenty je lepšie rýchlo zabudnúť a ísť ďalej. Šancu v bránke dostal Calvin Pickard, ktorý hral doposiaľ iba druhé husle v slabučkom Colorade. Práve vďaka jeho chybe dostalo Vegas prvý gól. Na prvý pohľad neškodný skackaný puk si totiž vlastným betónom vrazil do bránky. Lacný gól znamenal vyrovnanie na 1:1.

O víťazovi napokon rozhodlo až predĺženie, ktoré ale trvalo iba 12 sekúnd. Kings ukradli súperovi puk za jeho bránkou a bleskovo rozhodli o konečnom triumfe 3:2pp.

Viac o téme: Los Angeles Kings Vegas Golden Knights
  • Zdroj: športky