SKA Petrohrad predvádza neuveriteľnú dominanciu, piaty triumf Hudáčka v sezóne

SKA Petrohrad pokračuje vo famóznych výkonochSKA Petrohrad pokračuje vo famóznych výkonoch Zdroj: Twitter SKA Petrohrad

NOVOSIBIRSK - SKA Petrohrad pokračuje v skvelom ťažení v Kontinentálnej hokejovej lige.

Obhajcovia Gagarinovho pohára zvíťazili v stredu na ľade Sibiru Novosibirsk 3:0 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na 16 duelov. V každom zápase pritom strelili minimálne jeden gól v presilovej hre. V oboch prípadoch ide o rekordné série.

V stredu dali hostia z presiloviek dva góly, v 15. minúte sa v početnej výhode presadil Sergej Širokov a v 44. minúte stanovil výsledok Patrik Hersley. V ďalších zápasoch sa darilo domácim. Omsk zdolal Minsk 4:1 a Astana zvíťazila nad Lokomotivom Jaroslavľ hladko 6:1.

Slovenský brankár Július Hudáček dosiahol piate víťazstvo v Kontinentálnej hokejovej lige, keď jeho Čerepovec v stredajšom domácom stretnutí zdolal Chabarovsk tesne 2:1. Hudáček si pripísal 24 úspešných zákrokov.

Sibir Novosibirsk - SKA Petrohrad 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 15. Širokov, 22. M. Karpov, 44. Hersley

Severstaľ Čerepovec - Amur Chabarovsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 11. Kagarlickij, 38. Stránsky - 17. Kuzmin
Július Hudáček (Čerepovec) odchytal celý zápas.

Avangard Omsk - Dinamo Minsk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 8. Martynov, 8. Berezin, 32. Kugryšev, 43. Petersson - 34. Šarangovič

Barys Astana - Lokomotiv Jaroslavľ 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Góly: 2. a 44. Michajlis, 25. Frattin, 39. Savčenko, 45. Vey, 53. Dawes - 30. D. Alexejev

Jugra Chanty-Mansijsk - Dinamo Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 14. Koroľov, 40. Varfolomejev - 25. a 30. Briukvin, 17. I. Nikulin

Dinamo Riga - Admiral Vladivostok 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Góly: 58. Stollery, 59. Indrašis - 5. Krasnoslobodcev, 12. Sabolič, 38. Butuzov, 53. Tkačov, 60. Žafiarov

Viac o téme: Amur Chabarovsk Sibir Novosibirsk SKA Petrohrad Severstaľ Čerepovec Július Hudáček