VIDEO Bayern absolútne vyhorel na pôde Paríža, Celtic suverénne vyprášil Anderlecht

Daniel Alves strieľa gólDaniel Alves strieľa gól Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v stredajšom šlágri 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 nad Bayernom Mníchov presvedčivo 3:0. Francúzsky vicemajster je so šiestimi bodmi lídrom B-skupiny, za ním figuruje duo trojbodových tímov Bayern a Celtic Glasgow. V druhom súboji tohto zoskupenia škótsky šampión triumfoval na pôde Anderlechtu Brusel 3:0.

V základnej zostave PSG sa po drobnej zdravotnej indispozícii objavil aj brazílsky útočník Neymar. Najdrahší hráč sveta pauzoval vo víkendovom ligovom zápase s Montpellierom (0:0) a jeho absencia bola pre tím citeľná. V súboji s Bayernom predviedol svoje umenie už v 2. minúte, keď na ľavom krídle naviazal na seba brániacich hráčov, postupoval s loptou až k šestnástke a periférnou prihrávkou našiel úplne voľného Daniho Alvesa, ktorý prudkou "ranou" pomedzi nohy Ulreicha otvoril skóre - 1:0.

Po inkasovanom góle sa Bayern zdvihol, mal niekoľko sľubných šancí, po jednej z nich Areola v 19. minúte s námahou vyškriabal pokus Javiho Martineza na roh. V 22. minúte Neymar pokazil nádejný brejk, keď si v predfinálnej fáze hodil dlhú loptu, Cavaniho krížny pokus zasa mieril vedľa pravej žrde. Uruguajský kanonier si však vynahradil sklamanie v 31. minúte, keď po dobrej práci Mbappého prepálil Ulreichove rukavice - 2:0.

V 50. minúte predviedol Silva nesmierne dôležitý zákrok, keď pozične zastúpil prekonaného Areolu na bránkovej čiare. Bayern dominoval v kopaní rohov i medzihre, ale mal aj veľké defenzívne diery, ktoré boli vodou na mlyn drvivej parížskej ofenzívy. Neymar sa dvakrát zastreľoval, ale v 63. minúte po akcii Alvesa s Mbappém poslal zblízka loptu do siete - 3:0. Parížania vďaka efektívnemu vystúpeniu zdolali jedného zo spolufavoritov súťaže rozdielom triedy.

B-skupina
Paríž St. Germain - Bayern Mníchov 3:0 (2:0)
Góly: 2. Alves, 31. Cavani, 63. Neymar. Rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)

Anderlecht Brusel - Celtic Glasgow 0:3 (0:1)
Góly: 38. Griffiths, 50. Kara (vl.), 90.+2 Sinclair. Rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

Viac o téme: Bayern Mníchov Paríž St. Germain