VIDEO Prázdne Pasienky videli stratu Slovana, Michalovciam tesne ušla senzácia

Šťastní Slovanisti po prvom zásahuŠťastní Slovanisti po prvom zásahu Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovan Bratislava pred vlastnými fanúšikmi remizoval s FC Nitra 1:1 v sobotňajšom stretnutí 11. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy. "Belasých" poslal do vedenia v úvode zápasu Filip Hološko.

Bod pre hostí zabezpečil v závere duelu bývalý hráč Slovana Tomáš Kóňa. Bratislavčania sa udržali na druhom mieste v ligovej tabuľke s odstupom piatich bodov na vedúcu Trnavu, Nitra je tretia.

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 11. kolo - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 8. Hološko - 88. T. Kóňa, ŽK: 84. R. Križan (Nitra), rozhodovali: Sedlák - Weiss, Žákech

Zostavy:
Slovan: Greif - Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis (89. Vittek) - Hološko, L. Droppa, Ibrahim Rabiu (84. Savičevič), F. Oršula (78. F. Kubík) - Holman - J. Mareš
Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba, Ján Chovanec - Šimončič, T. Kóňa - R. Valenta (73. Machovec), Charizopulos (67. A. Fábry), Steinhübel - Balaj (86. Abrahám)

Ivan Galád, tréner FC Nitra: "Slovan je pre každé mužstvo v lige výzvou. My ju prijali a chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok. To sa nám aj podarilo. Môžem prisľúbiť, že aj ďalej budeme pracovať na maximum."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana Bratislava: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Snažili sme sa v prvom polčase zatlačiť, čo sa nám podarilo, dali sme gól, ale chceli sme viac. V druhom polčase sme stratili trochu kontrolu. Som sklamaný, ukázali sme, že nám ešte chýba charakter v hre smerom dozadu."

Podbrezová rozhodla už v úvode

Futbalisti Podbrezovej zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 11. kola Fortuna ligy doma nad Senicou 1:0. V súboji dvoch posledných tímov v tabuľke boli Horehronci lepší a v 10. min išli do vedenia, keď Dávid Leško našiel dlhým centrom z ľavej strany ihriska Andreja Rendlu a ten hlavou nedal Františkovi Plachovi šancu. Podbrezová mohla pridať aj ďalšie góly, najmä Rendla, keď sa v 39. min uvoľnil v šestnástke a prakticky sám zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Záhoráci prehrou predĺžili svoje útrapy: nezabodovali už vo štvrtom dueli v rade a stále majú na konte len dva body.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 1:0 (1:0)
Gól: 10. Rendla, ŽK: 77. D. Leško - 81. Podhorin, 84. Ranko, rozhodovali Ziemba - T. Somoláni, Bednár, 1011 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - Jedinák (62. Blahút), Baéz, Kopičár, D. Leško (90.+ Káčerík) - Bernadina (79. M. Mikuš) - Rendla
Senica: Plach - Otrísal, Podhorin, Ranko - Medveděv, Krč, Sarpei, Duga (68. Šefčík) - Romulo Silva, F. Ďuriš (46. A. Kováč) - Vaščák

Michalovciam nechýbalo veľa k prekvapeniu

Futbalisti Žiliny doma zdolali hráčov Michaloviec 2:1 v sobotňajšom stretnutí 11. kola slovenskej Fortuna ligy. Úvodný gól zápasu strelili hostia, keď 23. min premenil pokutový kop Igor Žofčák. Úradujúci majster však napokon potvrdil úlohu favorita: v druhom polčase najprv v 58. min vyrovnal Nikolas Špalek a v 78. min dokonal obrat Filip Kaša. Michalovce nebodovali v treťom zápase po sebe.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 58. Špalek, 78. Kaša - 23. I. Žofčák (z pok. kopu), ŽK: 61. Mazáň, 79. Kaša - 38. Sulley, 56. Sviarčinskij, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Hrmo, 3027 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Vallo (84. Králik), Kaša, Hancko, Mazáň - Cociuc (67. Otubanjo), I. Díaz, Škvarka (88. Holúbek) - Špalek, S. Mráz, L. Jánošík
Michalovce: Kira - Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, I. Žofčák, Turík (81. S. Danko), Regáli - Sulley

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Zápas mal solídnu úroveň aj vďaka hosťom. Veľmi dobre odštartovali zápas, po ich góle sme však prepli na vyšší stupeň a bolo len otázkou času, kedy sa nám podarí streliť gól. Mali sme však nízku produktivitu, chýbali často milimetre na to, aby sme boli gólovejší v prvej časti hry. Mimoriadne cenné je však, že sme otočili sme tretí duel po sebe v priebehu týždňa. Lepšie by bolo vyhrávať vyšším rozdielom, ale aj vydreté víťazstvá, pri ktorých chalani musia siahnuť na dno svojich síl a je tam dramatickosť, ich posúvajú futbalovo vpred. Stál proti nám sympatický súper, ktorý ukázal dobrý výkon, dobrý futbal, nebojácny. Robilo nám to problémy, pretože sme neboli dostatočne agresívni v určitých úsekoch hry.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Videli sme z našej strany solídny výkon a kvalitný zápas. Na súpera sme sa dobre pripravili, dobre sme bránili, hrali sme, čo sme chceli a šli sme do vedenia. Ustáli sme centre Žiliny, dobre sme na ne reagovali. Do druhého polčasu sme upozorňovali hráčov, že súper vystupňuje tlak a hráči musia byť pripravení na centrované lopty. Spravili sme chyby, súper to využil. Potom nám súper ponúkol darček, ktorý sme nevyužili. Také niečo sme ponúkli doma my Dunajskej Strede, a tá to využila. Zápas by sa možno vyvíjal inak, ale nedali sme gól. Súper po štandardke, kde sme spravili opäť chybu, ako už v niekoľkom zápase po sebe strelil druhý gól. Zodpovednosť pri štandardkách je na prvom mieste, hráč si musí držať hráča do konca akcie a zrejme si to budeme musieť zopakovať. V závere sme mali tri strely, ale všetko šlo mimo. Ukázali sme dobrý výkon, predviedli dobrú robotu, ale neboli sme efektívni, a to musíme zmeniť.“

Trenčania napravili nepodarený pohárový výkon

AS Trenčín na vlastnom ihrisku zvíťazil nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 v sobotňajšom stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Hrdinom domácich sa stal Rangelo Janga, ktorý najprv v prvom polčase otvoril skóre a po zmene strán pridal gólovú poistku. Tretí zásah Trenčína zaznamenasl v závere duelu Giorgi Beridze. Zverenci trénerského tandemu Marčok - Cifranič triumfovali v treťom zápase po sebe a posunuli sa na priebežnú 6. priečku v ligovej tabuľke o skóre pred Ružomberok, ktorý má zápas k dobru.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)
Góly: 19. a 75. Janga, 78. Beridze, ŽK: 58. El Mahdioui - 44. Karlík, 54. Chren, 75. Záhumenský, rozhodovali: Smolák - Bobko, Štrbo

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Julien - El Mahdioui - Van Haaren, Ubbink (67. H. Gong) - Paur (76. Zubairu), Janga (82. Čatakovič), Beridze
Zlaté Moravce: Pavol Kováč - Chren (76. Ewerton Paixao da Silva), Dobrotka, M. Nikolič, Záhumenský - D. Szymonowicz, Karlík (53. Cléber Nascimento) - Gešnábel (65. Sládek), Mateus de Oliveira Silva, Gešnábel - Ľ. Urgela

Roman Marčok, tréner Trenčína: „Na stretnutie sme sa poctivo pripravovali. Očakávali sme húževnatý prístup súpera. Na ihrisku sme si získali prevahu na lopte. Nie vždy sa nám dalo hrať proti bloku súpera. Strelili sme úvodný gól stretnutia, po ktorom sme si neustrážili následnú situáciu. Veľmi nám pomohlo, že sme gól neinkasovali. Cez prestávku sme hráčov upozornili na chyby, ktoré po polčase neopakovali. Po prestávke sme mali viacero šancí a zápas by sme rozhodli skôr. Po prestávke sme podali veľmi dobrý výkon.“

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec-Vrábeľ: „Celý týždeň sme sa svedomito pripravovali. Trenčín sme prvý polčas do ničoho nepustili, ale prvé dva góly sme im darovali. Janga ukázal kvality. Druhý gól padol po vymyslenej štandardke. Záhumenský mal dve dobré šance, ktoré by mal premieňať. Škoda našich šancí.“

Viac o téme: FC Nitra MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce