VIDEO Trpký výlet Atlética Madrid k súperovi, Sevilla si poradila s trápiacou sa Malagou

Diego SimeoneDiego Simeone Zdroj: SITA

SEVILLA - Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v sobotňajšom domácom zápase 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy nad Málagou 2:0. O svojom triumfe rozhodli až v druhom polčase. Najprv skóroval v 68. min z pokutového kopu striedajúci Argentínčan Éver Banega a o dve minúty sa presadil aj útočník z Kolumbie Luis Fernando Muriel.

Alavés prvý raz zabodoval v tejto súťaži a hneď naplno. Na ihrisku Levante triumfoval 2:0 a odpútal sa z poslednej priečky, na ktorú spadla Málaga. Menší z valencijských klubov Levante zaznamenal prvú prehru v sezóne.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Deportivo La Coruňa - Getafe 2:1 (0:0)
Góly: 66. L. Pérez, 87. Andone - 54. Ndiaye

FC Sevilla - Málaga 2:0 (0:0)
Góly: 68. Banega (z 11 m), 70. Muriel

Levante - Alavés 0:2 (0:1)
Góly: 33. El Haddadi, 81. Medran

Leganés - Atlético Madrid 0:0

Viac o téme: Atlético Madrid FC Sevilla Malaga CD Leganés