VIDEO V Košiciach sa bolo na čo pozerať: Slovák si po rekord dobehol s hompáľajúcim sa penisom!

Bežci po štarte 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieruBežci po štarte 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieru Zdroj: SITA

KOŠICE - Keňan Reuben Kerio sa stal víťazom hlavnej súťaže mužov na 94. ročníku Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach časom 2:08:12 h, ktorý je tretí najlepší víťazný v histórii podujatia a celkovo siedmy. Z víťazov boli rýchlejšie v cieli len jeho krajania Lawrence Kimaiyo v roku 2012 (2:07:01) a Sammy Kosgei pred dvoma romi (2:07:07). Okrem skvelých bežeckých výkonov a viacerých rekordov boli diváci svedkami kuriózneho momentu, ktorý sa podarilo zachytiť.

Slovenský pretekár Jozef Urban dobehol na celkovej desiatej priečke, keď sa mu podľa vlastných slov prekvapujúco podarilo výsledným časom 2:21:51 vylepšiť osobný rekord aj napriek problémom so šľachou pod pravou holeňou až o 27 sekúnd. O obrovskej bojovnosti svedčí nasadenie Urbana, ktorý si pri dobehu absolútne nevšímal, že pozorné oko fanúšika mohlo sledovať jeho vykúkajúci penis. Hompáľajúce sa prirodzenie Urbana zachytilo oko pozorného čitateľa, ktorý nám poslal tip a tiež nasledujúce video.

VIDEO OBSAHUJE ZÁBERY, KTORÉ NIE SÚ URČENÉ PRE OSOBY MLADŠIE AKO 18 ROKOV!

„Nebol som si istý, či vôbec dobehnem na tridsiaty kilometer, preto ma osobný rekord prekvapil. Ešte na štyridsiatom mi napadlo, že azda pokorím aj limit 2:21 h, ale posledných 700 metrov už bolo nesmierne ťažkých. Chcel som zrýchliť, ale nešlo to. Limit na ME je v mojich silách, pokúsim sa oň na niektorom z jarných maratónov,“ vyhlásil Urban po náročnom preteku.

Aj Slovák Tibor Sahajda si splnil cieľ, a nielenže výrazne o vyše päť minút zlepšil svoj osobný rekord 2:23:51 h z augusta z maratónu v Rajci na 2:18:44 h, ale splnil aj limit na budúcoročné majstrovstvá Európy v Berlíne. Ženská víťazka Sheila Jerotichová z Kene časom 2:27:34 h o 13 sekúnd posunula rekord MMM Ešete Didovej spred štyroch rokov.

Iba 23-ročný Reuben Kerio, najmladší z poľa afrických favoritov, triumfoval po sóle v záverečných štyroch kilometroch, keď ušiel aj Etiópčanovi Robimu, ktorý s ním vydržal najdlhšie, a napokon finišoval druhý v osobnom rekorde 2:08:36 h. Tretí dobehol ďalší z Keňanov Richard Sigei za 2:09:05 h, obhajca prvenstva David Kiyeng finišoval ôsmy časom 2:12:07 h.

„Bežalo sa mi výborne, trať aj diváci okolo nej ma milo prekvapili. Ak to bude možné, o rok sa rád vrátim. Som veľmi rád, že som zvíťazil a utvoril si skvelý osobný rekord. Po 38. kilometri som už videl, že môžem zvíťaziť. Košický okruh je rýchly, a ak budú znova ideálne podmienky, trúfam si aj na traťový rekord. Myslím si, že mám v nohách výkon 2:06:50,“ tvrdil po pretekoch Reuben Kerio z manažérskej skupiny Taliana Federica Rosu, ktorého lanský šampión David Kiyeng označil pred pretekmi za svoj tajný tip na víťaza.

Až sedem z osmičky Afričanov v prvej desiatke sa dostalo pod 2:12 h, za nimi dobehli obaja najlepší Slováci z TJ Obal servis Košice Tibor Sahajda na 9. a Jozef Urban, tiež v osobnom rekorde 2:21:51 h - na 10. mieste.

Tibor Sahajda v cieli Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

Sahajda, zverenec Pavla Madára, sa po 11 rokoch stal prvým Slovákom, ktorý sa dostal pod 2:20 h. Posledný, kto to pred ním dokázal, bol v apríli 2006 Marcel Matanin. V Lipsku vyhral maratón za 2:19:31 h. Sahajda je len sedemnásty slovenský maratónec v histórii, ktorý pokoril métu 2:20 h v maratóne. „Som mimoriadne spokojný, nečakal som taký kvalitný čas, no na druhej strane - veril som si. Chcem sa poďakovať všetkým - fanúšikom, rodine, manželke. Bez nich by som možno nikdy na štarte MMM nestál,“ vravel v cieli 26-ročný Tibor Sahajda pochádzajúci z Raslavíc v okrese Bardejov.

Košický víťaz Reuben Kerio si zasa zlepšil svoje maximum z Brescie 2016 až o 53 sekúnd a zinkasoval prémiu 12 000 eur. Aj v treťom maratóne v živote skončil v prvej trojke, vlani vyhral v Brescii a bol druhý v Lisabone. Kerio potvrdil dominantné postavenie kenských maratóncov na východe Slovenska. Keňania vyhrali 10 z posledných 11 košických maratónov a pre vytrvaleckú superveľmoc pridal rekordný 15. triumf medzi mužmi. Keňania sa tým dostali pred Maďarov (14 triumfov) na čelo historického poradia v Košiciach.

Víťaz Reuben Kiprop Kerio Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

Ženy bežali od začiatku na rekord pretekov, dokonca v prvej polovici to vyzeralo na výsledný čas medzi 2:24 a 2:25 h. „Žiaľ, na 27. kilometri odstúpil nečakane vodič Joshua Rono, ktorý mal s dievčatami bežať až do konca. To výrazne ovplyvnilo aj výsledný výkon,“ vravel manažér víťaznej Sheily Jerotichovej Julien di Maria. Napriek tomu však rekord padol, aj keď ho 28-ročná Keňanka prekonala len o 13 sekúnd. V druhom štarte na kráľovskej vytrvaleckej trati skončila opäť na stupni víťazov, v premiére na jar v čínskom Čhung-čchingu bola tretia. Osobný rekord si zlepšila o viac ako minútu z 2:28:53 na 2:27:43 h.

„Mala som skvelý deň, od začiatku pretekov som sa cítila výborne. V porovnaní s mojím prvým maratónom v Číne bol košický oveľa krajší a bežali sme aj vo výrazne lepších podmienkach,“ tvrdila víťazná Sheila Jerotichová.

Výsledky:

Muži - maratón: 1. Reuben Kerio (Keňa) 2:08:12, 2. Fikre Robi (Et.) 2:08:36, 3. Richard Sigei 2:09:05, 4. Henry Chirchir 2:09:42, 5. Raymond Kipchumba 2:09:53, 6. Tadesse Temechachu (Et.) 2:10:49, 7. Gilbert Masai 2:11:19, 8. David Kiyeng (obaja Keňa) 2:12:07, 9. Tibor Sahajda 2:18:44 - osobný rekord a limit na ME, 10. Jozef Urban (obaja SR/TJ Obal servis Košice) 2:21:51, 11. Marián Zimmermann (SR/Kluknava) 2:33:01.

Ženy - maratón: 1. Sheula Jerotichová 2:27:34 - traťový rekord, 2. Sheila Chepkoechová 2:29:13, 3. Emily samoeiová (všetky Keňa) 2:31:17, 4. Worknesh Alemuová 2:31:27, 5. Meseret Abebayehuová (obe Et.) 2:32:31, 6. Janet Ronová (Keňa) 2:34:06.

Muži - polmaratón: 1. Jiří Petr (ČR) 1:10:09, 2. Boris Csiba (Slávia UK Bratislava) 1:11:15, 3. Levente Tugyi (Mad.) 1:12:07.

Ženy - polmaratón: 1. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 1:21:43 - osobný rekord, 2. Veronika Ľašová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 1:24:47, 3. Renata Kučerová (ČR) 1:26:02.

Viac o téme: Medzinárodný maratón mieru Jozef Urban Reuben Kerio
  • Zdroj: SITA, športky