VIDEO Duda sa v Bundeslige konečne dočkal: Premiérový gól strelil slávnemu Bayernu!

Ondrej Duda (vpravo) oslavuje svoj prvý bundesligový gól Ondrej Duda (vpravo) oslavuje svoj prvý bundesligový gól Zdroj: SITA

BERLÍN - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda si v 7. kole Bundesligy otvoril strelecký účet v najvyššej nemeckej súťaži. Gólom z 51. minúty prispel k cennej remíze Herthy Berlín s majstrovským Bayernom Mníchov 2:2.

Duda sa presadil po prihrávke Genki Haragučiho, ktorý prešiel cez troch zadákov Bavorov a znížil na 1:2. Konečnú podobu výsledku dal o päť minút neskôr Salomon Kalou.

"Na prvý gól v drese Herthy v súťažnom zápase som čakal rok, no mám z neho obrovskú radosť, veď pomohol nášmu tímu k remíze s Bayernom. Keby som nevyužil túto šancu, veľmi by som si to vyčítal," povedal Duda pre klubovú televíziu Herthy.

Ondrej Duda (vpravo) so Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil Freiburg nad Hoffenheimom 3:2. Domáci si tak v aktuálnom ročníku ligovej súťaže pripísali na svoje konto prvé víťazstvo.

Hertha Berlín - Bayern Mníchov 2:2 (0:1)
Góly: 51. DUDA, 56. S. Kalou - 10. Hummels, 49. Lewandowski. O.Duda hral do 75. min, P. Pekarík (obaja Hertha) bol na lavičke náhradníkov.

Kolín nad Rýnom - Lipsko 1:2 (0:1)
Góly: 82. Osako - 30. Klostermann, 80. Y. Poulsen

SC Freiburg - Hoffenheim 3:2 (2:1)
Góly: 15. Niederlechner, 18. Soyuncu, 88. Stenzel - 14. Hack, 90.+2 Schuster (vlastný). 24.000 divákov

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda FC Bayern Mníchov