Rybáriková vyzvala bývalú svetovú jednotku: Vyhla sa kanárovi, potom to vzdala

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

PEKING - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala proti favorizovanej Rumunke Simone Halepovej zápas v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory China Open v čínskom Pekingu (dotácia 7 027 063 USD, tvrdý povrch Deco Turf). Rybáriková (28. v rebríčku WTA) odstúpila zo súboja so svetovou dvojkou po 58 minútach za stavu 1:6, 1:2.

Rumunka v stretnutí dovtedy dominovala, v prvom sete takmer uštedrila slovenskej súperke "kanára" a v druhom viedla s brejkom 2:1, keď Rybáriková odstúpila. Tohtoročná wimbledonská semifinalistka Rybáriková si nedala darček k 29. narodeninám, ktoré oslávi v stredu 4. októbra.

Dvojhra - 2. kolo:
Simona Halepová (Rum.-2) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 2:1 - skreč, Rybáriková odstúpila

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Simona Halepová