Liberec oslavuje postup po výhre nad Davosom: Slováci prispeli parádnymi výkonmi

Adam Janošík oslavuje gólAdam Janošík oslavuje gól Zdroj: bilitygri.cz

LIBEREC - Hokejisti Bílí Tygři Liberec zvíťazili v utorňajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov nad švajčiarskym tímom HC Davos, vďaka čomu si poistili druhé miesto a postúpili do vyraďovacích bodov.

K úspech pomohli aj slovenskí hokejisti, útočník Martin Bakoš strelil gól na 2:1 a obranca Adam Jánošík dvakrát asistoval.

V A-skupine, kde pôsobí aj slovenský majster HC 05 iClinic Banská Bystrica, vyhral EC Red Bull Salzburg vo Wolfsburgu 5:4. Výsledok potešil "Baranov", ktorých čaká v stredu zápas na ľade lídra skupiny Tappary Tampere. V prípade víťazstva za tri body sa zverenci Vladimíra Országha dotiahnu na rakúsky i nemecký tím a vrátia sa do hry o postup.

Prvé miesto v B-skupine si udržali hokejisti HC Kometa Brno, keď zdolali švédsky tím Malmö Redhawks 5:4 po predĺžení. Kometa prišla v tretej tretine o náskok 4:1 a hostia vyrovnali, ale o víťazstve domácich rozhodol svojim druhým gólom v zápase v presilovke bývalý hráč NHL Martin Erat. V bránke Brna odchytal celý duel slovenský gólman Marek Čiliak a zaznamenal 31 zásahov.

A-skupina:
Grizzlys Wolfsburg - EC Red Bull Salzburg 4:5 (2:3, 2:2, 0:0)
Góly: 2. Fauser, 3. a 28. Aubin, 40. Furchne - 5. Heinrich, 9. Raffl, 20. Mueller, 29. Aleardi, 33. Mueller

B-skupina:
HC Kometa Brno - Malmö Redhawks 5:4 pp (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)
Góly: 2. Čermák, 5. Zaťovič, 33. a 63. Erat, 41. Svoboda - 30. Görtz, 43. Hardt, 44. Mäntylä, 46. Zaar

C-skupina:
JYP Jyväskylä – HK Neman Grodno 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Rooba, 21. Saari, rozh. náj. Saari - 53. Kisly, 54. Židkich

HV71 - HC Oceláři Třinec 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 43. Ullström, rozh. náj. Ullström - 9. Polanský

D-skupina:
Esbjerg Energy - Adler Mannheim 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Góly: 23. Scheel, 27. McMillan - 14. Wolf, 30. Kolarik, 36. Adam, 48. a 54. Setoguchi, 54. Colaiacovo

G-skupina:
HC Red Bull Mníchov - Brynäs IF 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 24. Strodel, 31. Mauer - 6. Clark, 22. Ikonen, 33. Blomqvist

Comarch Cracovia Krakov - IFK Helsinki 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Góly: 4., 37. a 55. Nordgren, 32. Kaski, 35. a 41. Carlsson

H-skupina:
Frölunda Indians - Rapaces de Gap 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 11. Ehn, 22. a 35. Lasch, 34. Andersson, 46. Westerlund - 30. Tringale

KAC Klagenfurt - Zürich Lions 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 13. Talbot, 61. Schumnig – 55. Ch. Baltisberger

E-skupina:
Bílí Tygři Liberec - HC Davos 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Góly: 22. Lakatoš (JÁNOŠÍK), 36. BAKOŠ, 46. Jašek, 60. Bulíř (JÁNOŠÍK) - 35. Little, 56. Walser, 60. Kessler

Viac o téme: Bílí Tygři Liberec Adam Jánošík HC Davos