VIDEO Prečo hralo Slovensko tak dlho v oslabení: Mak chcel tímu pomôcť až príliš okato

Róbert Mak a Marek Hamšík diskutujú s rozhodcomRóbert Mak a Marek Hamšík diskutujú s rozhodcom

GLASGOW - Slovenská futbalová reprezentácia podľahla vo štvrtkovom stretnutí 9. kola F-skupiny kvalifikácie MS 2018 domácemu Škótsku tesným výsledkom 0:1. Hráči Jána Kozáka dohrávali v glasgowskom Hampden Parku už od 23. minúty bez vylúčeného Róberta Maka, ktorý videl červenú kartu po druhej žltej. Jediný gól inkasovali v predposlednej minúte riadneho hracieho času od striedajúceho Chrisa Martina.

Na sociálnych sieťach sa okamžite po skončení zápasu spustili nekonečné diskusie rozvášnených slovenských fanúšikov o dvoch žltých kartách slovenského ofenzívneho záložníka, ktorý sa nakoniec vykartoval. Práve Makovo vylúčenie stálo za citeľným oslabením nášho tímu, ale vo futbale sa stávajú aj takéto veci. Na ihrisku častokrát rozhodujú sekundy a v zápase hry hráč niekedy urobí nesprávne rozhodnutie, či doslova hlúposť ako v tomto prípade. Naši futbalisti si však musia teraz rýchlo oddýchnuť, dať sa do psychicky do poriadku, aby sa mohli pripraviť na najbližší dôležitý duel.

Škótsko sa týmto víťazstvom dostalo o dva body pred Slovensko a v záverečnom zápase na pôde Slovinka bude mať vo vlastných rukách rozuzlenie boja o druhú priečku, ktorá ponúka šancu na účasť v baráži. Slovensko privíta Maltu v nedeľu od 18.00 h v Trnave.

Viac o téme: Ján Kozák Róbert Mak Slovensko Škótsko