VIDEO Kamzíci uspeli v divokej prestrelke proti majstrovi, Detva padla aj s Duklou

Súboj pred bránou HK PopradSúboj pred bránou HK Poprad Zdroj: SITA

POPRAD - Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 6:4 nad hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy. O výsledku zápasu sa rozhodlo v druhej časti hry, keď víťazný gól dal v presilovke Radomír Heizer.

V záverečnom dejstve sa presadili už iba domáci - o poisťujúci zásah sa opäť v početnej výhode postaral Samuel Mlynarovič. Poprad triumfoval šiestykrát po sebe, "barani" utrpeli prvý nezdar po trojzápasovej víťaznej sérii.

HK Poprad - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)
Góly: 9. Štrauch (Mlynarovič), 19. Abdul (McDowell), 32. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 37. Lichanec (Ignatov), 39. Heizer (Jáchym), 52. Mlynarovič (D. Brejčák, P. König) - 4. Bartánus (T. Surový, G. Gélinas), 22. Brittain (T. Surový), 23. G. Gélinas (Bubela), 34. Faille (T. Surový)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefík - Stanzel, Gavalier

Poprad: A. Ivanov - Jáchym, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Ignatov, Zadražil - Vandas, Heizer, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Lichanec, D. Bondra - Matúš Paločko, Matej Paločko, R. Rapáč

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, Andrisík, G. Gélinas - Brittain, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Gabor, Češík, Belluš

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Ja som rád, že dnes sme konečne presilové hry dokázali pretaviť do gólov. V tretej tretine chlapci bojovnosťou a srdcom udržali výsledok, dokonca pridali šiesty gól a dokázali tak zápas vyhrať. Herná pohoda je prejavom klímy v kabíne. Dúfam, že v nedeľu zopakujeme proti Žiline tento bojovný výkon."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím, že pre diváka to bol atraktívny zápas. Padlo až desať gólov, ale z nášho pohľadu sme ich inkasovali až šesť. Zbytočnými vylúčeniami a chybami sme súpera dostali na koňa. Po druhej tretine to malo byť v náš prospech, ale dáme gól a vzápätí inkasujeme. Zlomové momenty v tretej tretine boli naše presilové hry, nevypracovali sme si v nich žiadnu šancu. Domáci ich naopak mali a jednu premenili, preto vyhrali."

Liptovský Mikuláš tesne zdolal Žilinu

Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade zdolali hráčov Žiliny 2:1 v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy. O triumf domácich sa postaral Branislav Rapáč, ktorý strelil oba góly Liptákov. Za hostí sa presadil Václav Stupka. Liptovský Mikuláš pretrhol šnúru štyroch zápasov bez víťazstva, v nedeľňajšom 10. kole privíta lídra ligy Trenčín. Žilina sa predstaví v Poprade.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 6. B. Rapáč (Uram, M. Sukeľ), 28. B. Rapáč (Uram) - 29. Stupka (R. Konečný)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: Snášel, Lauff - Bogdaň, Jobbágy

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Nádašdi, Matej Bača, D. Devečka, Moravčík - Spilar, Paukovček, Kriška - Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ - B. Rapáč, M. Sukeľ, Uram - Lištiak, M. Piatka, A. Laco

Žilina: T. Tomek - Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, Mendrej - Kučkin, Klimenta, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Martindale, R. Konečný - Rogoň, Ondruš, J. Babka - Váňa, Dolinajec

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme veľmi dobre, no následne sa aj súper našou nedisciplinovanosťou dostal do hry, čo sa nám nemôže stávať. Bol to veľmi ťažký zápas, takže som rád, že sme ho dotiahli do víťazného konca."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Nezachytili sme úvod zápasu. Naopak, domáci nastúpili s väčšou energiou, zatvorili nás do pásma. Síce sme sa súperovi dokázali herne vyrovnať, ale spravili sme dve individuálne chyby, ktoré súper potrestal. Hráčom nemôžem nič vyčítať, dali do toho všetko, ale jeden gól na víťazstvo nestačí."

Trenčín uspel aj na ľade Detvy

Domáci hokejisti HC 07 Orin Detva prehrali 0:2 s Duklou Trenčín v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy. Nováčikovi spod Poľany nepomohlo k prvému víťazstvu v najvyššej súťaži ani odvolanie kouča Miroslava Chudého, ktorého v pozícii hlavného trénera vystriedal doterajší asistent Dušan Kapusta. Trenčín potvrdil týmto víťazstvom vedúce postavenie v tabuľke a ostáva naďalej bez prehry.

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Gól: 36. O. Mikula (Dlouhý, Bohunický), 60. Sojčík (Cebák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Goga - Šefčík, Rojík, 624 divákov

Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Vyskoč - Bartek, Ščurko, Robinson - Videlka, Milý, Žilka - M. Surový, Matúš Chovan, Lukáš Novák - Ondris, Srnka, Babinec

Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, R. Jakubec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič - J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Myslím, že sme videli dobré, vyrovnané a dramatické stretnutie. V zápase sa stretol posledný tím s prvým, no v zápase to tak nevyzeralo. Trenčín bol veľmi silný súper, myslím si, že lepší ako Bystrica. My sme však podali dobrý výkon a žili dokonca. Škoda však toho, že sme v druhej tretine urobili fatálnu chybu a zápas sme nedokázali dotiahnuť do predĺženia."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Každé víťazstvo teší, aj to dnešné, lebo proti nám nastúpil konsolidovaný tím. My sme ich však zlomili v druhej tretine. Počas celého stretnutia sme vyvíjali aktivitu a naše víťazstvo je zaslúžené."

Zvolen doma zvíťazil nad Košicami

Hokejisti HKM Zvolen na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi HC Košice 4:1 v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy. Všetko podstatné sa udialo v prvej tretine duelu. Domáci viedli gólmi Petra Šišovského a Michala Nováka 2:0. Košice síce skorigovali zásluhou Petra Boltuna, ale Zvolen si ešte pred prestávkou opäť vypracoval dvojgólový náskok - presadil sa Lukáš Jurík. Na ďalší zásah si diváci museli počkať až do záverečnej časti, keď na konečných 4:1 upravil Martin Ďaloga. Košice utrpeli prvú prehru po troch zápasoch. V drese Zvolena sa premiérovo predstavil švédsky útočník Oscar Steen, ktorý si pripísal asistenciu na víťaznom góle Ďalogu.

HKM Zvolen - HC Košice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Šišovský (L. Jurík, Drgoň), 11. Michal Novák (Dubeň), 19. L. Jurík (Michal Chovan), 52. Martin Ďaloga (Ťavoda, Steen) - 11. Boltun (P. Koyš, T. Klíma)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoppe, D. Konc - Výleta, Tvrdoň, 1226 divákov

Zvolen: Climie - T. Bokroš, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Andersons, Michal Novák - Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský - Matis, Kytnár, Obdržálek - Martin Ďaloga, Steen, Coffman - Dubeň, V. Fekiač, T. Török

Košice: Lundström - Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin - Jenčík, Suja, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Boltun, D. Šoltés - F. Hudák, Vrábeľ, Martin Novotný

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Boli sme aktívni, hlavne prvé dve tretiny, úvodná bola z našej strany veľmi dobrá. Potom sme sa až zbytočne príliš zabávali, málo sa tlačili do bránky, preto bol výsledok dosť na vážkach. V závere za stavu 4:1 sme mohli aj inkasovať, no celkove sme mali dobré nohy, pohyb bol dobrý, aj medzihra. S výsledkom i s hrou môžeme byť spokojní."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Oproti štvrtkovému zápasu sa nám zranili ďalší dvaja hráči Hovorka a Čížek, takže keď to zrátam, je to päť hráčov základnej zostavy, a to je priveľa. Museli sme improvizovať v zostave, bolo to cítiť v súčinnosti hráčov. Trvalo to pol zápasu, kým sme sa dostali viac do hry a bolo to neskoro. Robili sme individuálne chyby, pykali sme za ne a na druhej strane, keď sme mohli streliť kontaktný gól a vrátiť sa do zápasu, tak sme netrafili ani prázdnu bránku."

Nitra padla v Nových Zámkoch

Nové Zámky na vlastnom ľade zdolali Nitru 6:4 v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. Domáci pritom viedli 6:1. Hostia v závere zdramatizovali zápas, keď v priebehu 7 minút strelili tri góly, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. V drese Nových Zámkov sa dvoma gólmi a asistenciou prezentoval Eduard Šimun. Úradujúci vicemajster Nitra prehral tretíkrát po sebe.

HC Nové Zámky - HK Nitra 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Góly: 8. M. Jass (Rajenko, Šimun), 13. Šimun (Plášil), 17. Dubinin (R. Varga), 30. Zbořil (Cetkovský, R. Špirko), 31. Šimun (M. Jass, Plášil), 41. K. Jass (Rajenko, Plášil) - 16. Blackwater (Luciani), 48. Krištof (Rzavský), 50. H. Ručkay (Blackwater, Ordzovenský), 54. T. Mikúš (Blackwater, Pupák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše S. Kovačevič 5+10+DKZ za bitku - Cope 5+10+DKZ za bitku, Luciani 5+DKZ za bitku, Friedmann 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Synek, Kacej

Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Šimek - K. Jass, Šimun, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - R. Varga, Dubinin, Surovka - Lantoši, Dom. Rehák, B. Fábry

Nitra: Hartzell (13. Foltán) - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Pupák, M. Versteeg, Korím - Paulovič, Krištof, Cope - Luciani, Timotej Šille, Blackwater - H. Ručkay, T. Mikúš, Rzavský - Štumpf, A. Kollár, Friedmann

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Myslím, že dnes sa znova ukázalo, že hokej sa hrá 60 minút. Dve tretiny sme celkom poctivo plnili úlohy, ktoré sme si stanovili a dostali sme sa do vedenia. I vstup do tretej tretiny bol dobrý, dali sme šiesty gól. Zdanlivo rozhodnuté stretnutie, podotýkam zdanlivo, a za stavu 6:1 sme máličko poľavili, urobili sme niekoľko faulov. Súper bol na presilovke veľmi silný, dal nám tri góly a razom sme sa začali báť o výsledok. Myslím si, že posledných päť minút sa mohlo stať čokoľvek a som rád, že sme to ustáli. Chcel by som poďakovať hráčom za tie dve tretiny a bol by som rád, keby sme na ne v nedeľu nadviazali."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Dnešný zápas a niektoré jeho fázy sme nezvládli, či už herne alebo emočne. V prvej tretine sme dostali veľmi lacné góly. Do toho prvého gólu bol zápas vyrovnaný, možno sme mali aj trošičku navrch ale po prvom góle sme sa psychicky rozsypali a nevedeli sme to zastaviť. V tretej tretine sme sa našťastie trochu vrátili do zápasu, mali sme nejaké šance, ale ten rozdiel bol už obrovský. Výkyvy v našich zápasoch sú veľmi veľké a to nás potom stojí body. Momentálne sme v takom stave, že ani bežné zápasové veci nevieme správne vyriešiť. Čaká nás veľa práce a niektoré veci sa už musia jednoducho zmeniť."

Viac o téme: HK Poprad HK Dukla Trenčín HC 07 Orin Detva MHk 32 Liptovský Mikuláš HC ‘05 iClinic Banská Bystrica MsHK Doxxbet Žilina