VIDEO Trenčín uspel na Liptove na nulu, šokujúci domáci výbuch Nitry proti baranom

Na snímke gólová radosť hráčov DuklyNa snímke gólová radosť hráčov Dukly Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:0. Úvodný gól duelu zaznamenal v 14. min Tibor Varga, skóre pečatil zásahom do prázdnej bránky Peter Ölvecký.

Gólman "vojakov" Michal Valent si pripísal štvrté čisté konto v sezóne. Tí naďalej ťahajú sériu nepozdolanosti a zostávajú na čele ligovej tabuľky.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 10. kolo - nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 14. T. Varga (Sojčík, Ölvecký), 60. Ölvecký
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, T. Orolin - Bogdaň, Korba, 950 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Kurali, J. Tabaček, Nádašdi, Matej Bača, Pacalaj, D. Devečka, Moravčík - Spilar, Paukovček, Kriška - Števuliak, Langhammer, Piatka - B. Rapáč, M. Sukeľ, Uram - A. Laco, Lištiak, J. Sukeľ - Uhrík
Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, Gašparovič - J. Švec, Pardavý, D. Hudec - Špankovič

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon proti lídrovi. Žiaľ, bez gólu sa nedá vyhrať. Trošku nám chýbalo aj to šťastie, pretože sme mali aj šance, len chlapcom to tam nevedelo padnúť."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "My sme sa na zápas svedomito pripravili. Dnes rozhodol náš kolektívny výkon podporený brankárom Valentom. Toto víťazstvo si nesmierne ceníme."

Banská Bystrica vysoko zdolala Nitru

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade HK Nitra vysoko 7:1. Úvodný gól duelu medzi finalistami uplynulého ročníka zaznamenal v 5. min hosťujúci Marek Bartánus, na čo o desať minút dokázal odpovedať domáci Jameson Milam, ale odvtedy skórovali iba hostia. Dvakrát sa presadil Eric Faille, Cason Hohmann si pripísal tri asistencie.

HK Nitra - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)
Góly: 15. Milam (Krištof) - 5. M. Bartánus (Hohmann), 18. Faille (T. Surový), 20. Faille (Dame-Malka, Sedlák), 22. Bubela (Hohmann), 24. M. Lunter (Lamper, Bortňák), 27. Gabor (Bubela, J. Brejčák), 31. Kubka (Hohmann, Bubela)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše J. Brejčák 10 min za napadnutie hlavy a krku, Brittain (obaja B. Bystrica) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoppe (Nem.), Stano - Výleta, Šefčík, 2281 divákov

Nitra: Halo (21. - 31. Hartzell) - Pupák, Mezei, Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím - Paulovič, Krištof, Rzavský - Luciani, Blackwater, Cope - H. Ručkay, T. Mikúš, D. König - Štumpf, A. Kollár, Šille - Friedmann

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas - Brittain, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Gabor, Češík, Belluš - Andrisík

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Žiaľ, keď to vyjadrím formou polarity, tak dnes sa to hodnotí veľmi záporne. Momentálne sme vo veľmi zlom psychickom rozpoložení. Na hráčoch to je vidieť, že psychika je niekde úplne inde, ako by sme si želali, alebo ako je normálne. Je to už niekoľký zápas, že veľmi ľahko dostaneme gól a na strelenie gólu sa nadrieme. Hráči ako keby si už sami prestávali veriť. Obraz toho je výsledok a psychika je veľmi zlá. Hráči momentálne nezvládajú ani základné veci, ktoré by inokedy, keby ste ich zobudili o polnoci a poslali ich na ľad bosých, tak sú schopní spraviť, ale momentálne to nejde. Musíme sa z toho dostať, ale bude to veľmi veľmi ťažké."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Samozrejme, mne sa hodnotí tento zápas veľmi dobre. Podali sme veľmi dobrý výkon a myslím si, že rozhodujúcim momentom bola prvá tretina, keď sme polovicu hrali v oslabení a naši 'oslabovkári' predviedli heroický výkon. Síce sme dostali gól, ale to nabudilo celé mužstvo a tretinu sme vyhrali 3:1. Dnes nám to tam napadalo, samozrejme, išli sme naproti tomu. Súper bol v ťažkej pozícii a musel doháňať výsledok a otvárať hru, čo bola voda na náš mlyn. Mali sme zopár hluchých miest, keď sme chceli hrať hore-dolu, ale vtedy nás podržal výborný brankár."

Poprad vďaka obratu zdolal Žilinu

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad hráčmi MsHK Žilina 3:2. Prvé dva góly zaznamenali hostia, v 13. min skóroval Ryan Martindale a o desať minút neskôr Marcel Holovič, domáci však dokázali otočiť skóre duelu. Presadili sa Patrik Svitana, Samuel Mlynarovič a Andreas Štrauch.

HK Poprad - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Góly: 29. Svitana (tr. strieľanie), 32. Mlynarovič (Svitana, D. Brejčák), 40. Štrauch (Mlynarovič, Davydov) - 13. Martindale (Handlovský), 23. Holovič (Poulin, Turian)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc - Stanzel, Kollár, 1169 divákov

Poprad: Corbeil - Jáchym, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Davydov, McDowell, Dinda, Zadražil - R. Rapáč, Heizer, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Lichanec, D. Bondra - Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij

Žilina: T. Tomek - Michal Roman, P. Mikuš, Mendrej, Poulin, Chaloupka, Meliško, Turian - Kučkin, Klimenta, Handlovský - J. Jurík, Martindale, Švihálek - Stupka, Holovič, R. Konečný - Rogoň, Húževka, Ondruš

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme nezačali dobre. Boli sme nedôslední v herných situáciách, keď sme ich nedoťahovali do konca. V druhej tretine sme otočili výsledok. Chalanov chcem pochváliť, skóre sme nielen dotiahli, ale dali aj jeden gól navyše. V tretej tretine sa nám silou vôle podarilo ustáť tlak súpera. Ďalšie tri body do tabuľky pre nás sú veľmi podstatné. Dnes bolo vidieť aj tlak na psychiku hráčov. Toľko zápasov neprehrať je zaväzujúce aj voči divákom. Žilina bola aktívna, ceníme si získané body."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Na dnešný zápas by som sa pozrel z troch pohľadov. Naše tri individuálne chyby taktického charakteru domáci dokonale potrestali. Na takejto úrovni by sa to nemalo stávať. Druhý pohľad je zloženie kádra, najmä zdravotný stav našej obrany. Z našich siedmych obrancov na ľade mali až štyria 21 rokov a menej, až traja obrancovia zo základnej zostavy nám absentujú. S ich výkonmi som bol spokojný. Tretí pohľad je, že nedávame šťastné góly. Máme aj smolu, verím že to príde a zlomíme to tvrdou prácou na tréningoch. V tretej tretine sme totiž mali dostatok príležitostí. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Zvolen zdolal Nové Zámky, hrdinom Šišovský

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v zápase 10. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Nové Zámky 4:1. V súboji tímov, ktoré neodštartovali sezónu úspešne, viedli od 18. min hráči z pod Pustého hradu po góle Petra Šišovského. V 28. min zvýšil na 2:0 Američan Timothy Coffman. Novozámčania znížili na rozdiel jediného gólu 56 sekúnd po druhej prestávke, no v 50. min vrátil Zvolenu dvojgólové vedenie svojim druhým presným zásahom Peter Šišovský. Poistku pridal v oslabení 23 sekúnd pred koncom Nicholas Ross.

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 18. Šišovský (Hraško, Michal Chovan), 28. Coffman (Obdržálek, Ťavoda), 50. Šišovský (Michal Novák, Michal Chovan), 60. Ross - 41. R. Špirko (Salija)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, J. Konc - Tvrdoň, Synek, 1170 divákov

Zvolen: Climie - T. Bokroš, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Andersons, Michal Novák - Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský - Matis, Kytnár, Obdržálek - Martin Ďaloga, Steen, Coffman - V. Fekiač, J. A. Immonen, T. Török

Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Šimek - K. Jass, Šimun, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - R. Varga, Dubinin, Surovka - Lantoši, Dom. Rehák, B. Fábry

Peter Mikula, tréner Zvolena: "My sme boli v akomsi pralese prvú tretinu, mali sme ťažké hlavy, nohy, nič nám nefungovalo. Začali sme hrať až v druhej tretine, asi to, čo proti Košiciam, získali sme náskok a psychicky sme súpera dostali pod tlak. V závere sme si skomplikovali situáciu, no súper presilovku nevyužil a situáciu neskomplikoval."

Ladislav Lubina, tréner N. Zámkov: "V prvej tretine sme namiesto vedenia 2:0 prehrávali 0:1. V druhej sme na ľade ani neboli, bolo však dobre, že sme prehrávali len o dva góly. V tretej tretine sme sa vrátili do zápasu, bohužiaľ, hernou nedisciplinovanosťou sme inkasovali ďalší gól a bolo rozhodnuté. Je nepochopiteľné, že pri power play a hre šiestich na troch sme inkasovali. Prepadli sme v jednej činnosti, v buly, ktoré sme neustále prehrávali."

Detva prehrala o gól s Košicami

Hokejisti Detvy nestačili v stretnutí 10. kola Tipsport ligy na HC Košice, keď prehrali tesne 2:3. Úvodný gól stretnutia vsietil v 7. min Ladislav Nagy, no Podpoľanci dokázali ešte do prvej prestávky otočiť, keď sa presadili Matúš Chovan a Juraj Milý. Košičania však v druhej tretine naklonili misky váh na svoju stranu, na 2:2 vyrovnal v 35. min fínsky obranca Jere Pulli a víťazný gól strelil sedem sekúnd pred druhou prestávkou svojím premiérovým presným zásahom v sezóne kanadský center David Pacan.

HC 07 Orin Detva - HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 12. Matúš Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, R. Gašpar) - 7. L. Nagy, 35. Pulli (T. Klíma), 40. Pacan (Martin Bača)
Vylúčení 4:7, navyše: L. Nagy (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali Jonák, Snášel - M. Orolín, Kacej, 612 divákov

Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Vyskoč - Bartek, Ščurko, Lukáš Novák - Milý, R. Gašpar, Robinson - Videlka, Matúš Chovan, Žilka - Ondris, Murček, Babinec

Košice: Habal - Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin - L. Nagy, Boltun, Kafka - P. Koyš, Pacan, D. Šoltés - Jenčík, Suja, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Bol to zaujímavý zápas, súper ukázal svoju kvalitu. Je to predsa skúsené mužstvo so skúsenými individualitami a presne tá druhá tretina nás nedostala do väčšieho vedenia, aj keď sa niekedy hovorí, že keď mužstvo nevyužije presilovku 5 na 3, tak nemôže zápas dotiahnuť do úspešného konca. V tretej tretine sme bojovali, bol to jeden heroický výkon našich chlapcov, podobne ako proti Trenčínu, ale nevieme kedy to už príde. Trenčín má svoju kvalitu, v tejto sezóne ešte neprehral, Košice majú fantastickú kvalitu. Chlapcov som tiež povzbudil, poďakoval som im. Treba sa sústrediť na ďalší zápas. Máme už určitú kvalitu, čo sa týka útoku, ale tiež čakáme na tých hráčov, ktorí nás posilnili, či Bartek, či Robinson, že rozhodnú zápasy, ale zatiaľ to neprichádza. Chcem pogratulovať súperovi a my budeme ďalej bojovať a snažiť sa, aby sme to prelomili a získali prvé extraligové víťazstvo."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, pretože Detva je v domácom prostredí veľmi silná. Má malé klzisko, tak aj my sme sa pripravovali na tieto podmienky. Myslím, že zlomový moment bol za stavu 2:1 pre Detvu, ktorá mala štyri presilové hry po sebe. Tie sme ustáli a následne sme dali v závere druhej tretiny dva góly. Záver sme udržali aj napriek oslabeniam, takže spokojnosť s tromi bodmi a pochvala pre chalanov za tímový výkon."

Viac o téme: HK Nitra HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš HC ‘05 iClinic Banská Bystrica