Obrovské šťastie mladých Slovákov: Do ďalšej fázy kvalifikácie postúpili o skóre

Reprezentácia do 17 rokovReprezentácia do 17 rokov Zdroj: futbalsfz.sk

SKOPJE - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov uhrali s rovesníkmi z Bosny a Hercegoviny v nedeľňajšom na turnaji v Skopje v rámci prvej kvalifikačnej fázy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Anglicka (budú v máji 2018) nerozhodný výsledok 1:1.

Skóre duelu otvorili po bezgólovom prvom polčase Lavrinčík. Mladí Slováci sa však z neho dlho netešili, keďže už o päť minút vyrovnal Stanič.

Zverenci trénera Samuela Slováka obsadili v konečnej tabuľke 2. miesto za Bosniakmi, s ktorými si vybojovali miestenku do ďalších bojov. Päť bodov na konte mali aj domáci Macedónčania, ale v minitabuľke troch tímov ich za hráčov SR "17" odsunulo mierne horšie skóre.

Do druhej fázy kvalifikácie (Elite Round) preniknú prvé dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín prvej fázy eliminácie a štyria najlepší tretí (do úvahy sa berie bilancia s 1. a 3. tímom v skupine). Na záverečnom turnaji ME do 17 rokov v Anglicku sa predstaví namiesto doterajších 8 až 16 krajín.

Turnaj I. fázy kvalifikácie ME futbalistov do 17 rokov v Macedónsku - nedeľňajšie výsledky: