Slovan sa konečne strelecky prebudil: Belasí dosiahli najvyšší triumf sezóny!

Gólová radosť hráčov Slovana Gólová radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava si v pondelok pripísali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) šiesty triumf v tejto sezóne, keď v domácom prostredí zdolali HK Soči hladko 4:1. Tréner Eduard Zankovec dosiahol prvé víťazstvo na lavičke "belasých“. Pre Slovan to bol najvyšší tohtosezónny triumf.

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej mali mierne navrch hostia, otvoril skóre stretnutia Michal Řepík v 27. minúte. Ešte pred druhou sirénou upravil na 2:0 Radek Smoleňák. Tretí presný zásah domácich pridal v 43. minúte obranca Nick Ebert a už na 4:0 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Smoleňák. Konečnú podobu výsledku dal v 55. min hosťujúci Nikita Ščitov.

Po pondelku má bratislavský klub na svojom konte 22 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 11. pozíciu. Po sérii šiestich domácich duelov, v ktorých Slovan získal 10 bodov, čaká na "belasých" séria štyroch súbojov u súperov. Ten nasledujúci odohrajú vo štvrtok 12. októbra na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Doma sa najbližšie predstaví 23. októbra proti Dinamu Moskva.

HC Slovan Bratislava - HK Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Colby Genoway, Meszároš), 43. Ebert (Després), 52. Smoleňák - 55. Ščitov (O'Dell, Polášek)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Olenin - Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), 6051 divákov

Slovan: Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačik - Řepík, Viedenský, L. Kašpar - Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák - Colby Genoway, T. Hrnka, Michal Hlinka - Skalický, Sádecký, A. Šťastný

Soči: Barulin - Ščitov, Alexandrov, Chochlov, Jokipakka, Chomickij, Polášek, Čmychov - Ščegoľkov, Cvetkov, Lapenkov - Casey Wellman, Collins, Šmeľov - Padakin, O'Dell, Tomilin - Grebenščikov, Ivanov, Točickij

V prvej tretine mali prevahu hosťujúci hokejisti aj zásluhou dvoch presiloviek. V 4. min trafil Wellman žŕdku Mazancovej bránky, čo o dve minúty neskôr potvrdil videorozhodca. O niekoľko minút neskôr nepochodil v úniku Řepík, na opačnej strane pri veľkej šanci Lapenkova zachránil Mazanec. Neskôr O'Dell trafil iba konštrukciu domácej bránky, v závere prvej časti nepremenil presilovku na gól ani Slovan.

Radosť domácim tribúnam priniesla 27. min, zaváhanie hosťujúcej defenzívy v rozohrávke pri hre štyroch proti štyrom využil Řepík. V 32. min viedol Slovan už 2:0, v početnej výhode Smoleňák prekonal Barulina po prihrávke od Colbyho Genowaya spoza bránky. Ďalšie šance Slovana v druhej tretine nevyužili Kašpar, Barker či Després.

Náskok Slovana na rozdiel troch gólov navýšil v 43. min obranca Ebert, ktorý v presilovke trafil spomedzi kruhov pod hornú žŕdku Barulinovej bránky. V 50. min pálil Barker iba do žŕdky, čo neskôr potvrdil aj videorozhodca. Štvtý gól domácich prišiel v 52. min zásluhou Smoleňáka, ktorý tiež v početnej výhode dotlačil puk za Barulinov chrbát. Za hostí skorigoval v 55. min Ščitov strelou z ľavého kruhu.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Soči