Portugalsko čaká priama bitka o postup: Cristiano Ronaldo bude pri tom!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: TASR

LISABON - Cristiano Ronaldo je pripravený na návrat do základnej zostavy Portugalska. Aktuálni futbaloví majstri Európy sa predstavia v utorok proti Švajčiarsku v rozhodujúcom zápase o priamu miestenku na MS 2018.

Portugalský kapitán nenastúpil od úvodných minút v sobotňajšom zápase v Andorre (2:0). Tréner národného mužstva Fernando Santos nechal Ronalda na lavičke náhradníkov, pretože cítil, že nie je na 100% fit a nechcel riskovať jeho zranenie.

Štvornásobný držiteľ zlatej lopty vybehol na ihrisko v druhom polčase a v 63. minúte otvoril skóre stretnutia svojím 15. gólom v prebiehajúcej kvalifikácii. Viac ich na svojom konte má iba poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý skóroval šesťnásťkrát.

Portugalsko je v tabuľke B-skupiny na druhom mieste s trojbodovým mankom za Švajčiarskom. V prípade akéhokoľvek víťazstva sa zverenci trénera Santosa priamo prebojujú na MS do Ruska.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Švajčiarsko