VIDEO Slovensko nespasil ani výsledok na Ukrajine, Island vyhral skupinu a prepísal dejiny

Radosť Chorvátov po góleRadosť Chorvátov po góle Zdroj: SITA

KYJEV - Slovenská futbalová reprezentácia má po pondelňajších stretnutiach záverečného kola kvalifikácie majstrovstiev sveta už iba minimálnu šancu na účasť v baráži. Nevyšla jej totiž ani jedna z priaznivých možností, Írsko uspelo v D-skupine vo Walese 1:0 a Chorvátsko triumfovalo v I-skupine 2:0 na Ukrajine. Víťazné mužstvá sa do tabuľky druhých tímov zaradili so ziskom trinástich, resp. štrnástich bodov, zatiaľ čo zverenci Jána Kozáka si preniesli z F-skupiny dvanásť.

Ukrajinec Jevhen Konopľanka bol blízko k otvoreniu skóre po viac než polhodine hry, hlavičkou poslal loptu tesne vedľa ľavej chorvátskej žrde. Bezgólový stav vydržal o chvíľu dlhšie než v Cardiffe, v Kyjeve ho v 62. minúte prelomil Andrej Kramarič, ktorý hlavičkou zužitkoval center Luku Modriča. Chorváti pridali poisťujúci zásah o osem minút neskôr opäť zásluhou Kramariča.