Slovan ich porazil, oni šokovali superfavorita: Rozprávková séria Petrohradu skončila!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Twitter SKA Petrohrad

MOSKVA - Len dva dni dozadu padli na ľade bratislavského Slovana po prehre 1:4 a dnes sa postarali o nečakanú senzáciu! Hokejisti Soči ukončili po dvadsiatich zápasoch rekordnú víťaznú sériu Petrohradu trvajúcu od začiatku sezóny KHL. Tím z hostiteľského mesta zimných olympijských hier 2014 vyhral na ľade úradujúceho víťaza Gagarinovho pohára a suverénneho lídra súťaže 3:2 po predĺžení.

Petrohrad zahájil sezónu vo veľkom štýle a z dvadsiatich zápasov iba tri nevyhral v riadnej hracej dobe. Svojho prvého premožiteľa našli zverenci ruského reprezentačného trénera Olega Znaroka v prvom vzájomnom dueli v ročníku so Soči, ktoré doteraz nazbieralo o priepastných 28 bodov menej.

Nečakané víťazstvo hostí zariadil už po 20 sekundách predĺženia kanadský útočník Sean Collins. Prekvapivý triumf v Ľadovom paláci si mohol vychutnať aj český obranca Adam Polášek, ktorý do Soči prestúpil len minulý týždeň z Novosibirsku.

Napriek koncu rekordnej víťaznej série vedie Petrohrad tabuľku Západnej konferencie pred rivalom CSKA Moskva o 18 bodov.

Slovenský brankár Július Hudáček priviedol Severstaľ Čerepovec k víťazstvu 3:2 po predĺžení nad Spartakom Moskva a pripísal si aj asistenciu pri úvodnom zásahu domácich.

Severstaľ Čerepovec - Spartak Moskva 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 9. Vovčenko (J. HUDÁČEK), 37. Černov, 61. Kagarlickij - 27. Voronin, 33. Podšenďalov
Július Hudáček (Čerepovec) odchytal celý duel a asistoval pri prvom góle domácich

Neftechimik Nižnekamsk - Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 31. Sexton - 9. Rafikov, 40. Kontiola, 44. Apalkov

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 26. Smolin, 39. Stoľarov, 43. Paršin - 29. Jevpalovs

Dinamo Minsk - Salavat Julajev Ufa 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
Góly: 57. Šarangovič, 58. Skille - 4. Lisin, 7. Juňkov, 20. Omark, 22. I. Makarov

Dinamo Moskva - Ak Bars Kazaň 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. a 29. Varnakov, rozhodujúci sam. nájazd: Varnakov - 23. Tokranov, 37. A. Markov

SKA Petrohrad - HK Soči 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 8. Plotnikov, 52. Vojnov - 25. Chochlov, 37. Lapenkov, 61. S. Collins

Viac o téme: SKA Petrohrad HK Soći
  • Zdroj: TASR, ČTK, SITA, športky