VIDEO Hamšík pomohol Neapolu k výhre v šlágri s AS Rím, Immobile zariadil prvú prehru Juventusu

Lorenzo Insigne (vľavo) strieľa víťazný gól NeapoluLorenzo Insigne (vľavo) strieľa víťazný gól Neapolu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín podľahli v sobotnom stretnutí 8. kola najvyššej talianskej súťaže na domácom ihrisku Laziu Rím 1:2 a utrpeli prvú prehru v ligovej sezóne. O oba góly Lazia sa po zmene strán postaral Ciro Immobile, ktorý odpovedal na vedúci gól Douglasa Costu z prvého polčasu. Domáci boli blízko aspoň k bodu, ale v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop Paulo Dybala. Jeho strelu zlikvidoval brankár Thomas Strakoša. Rimania sa víťazstvom dotiahli v tabuľke práve na "starú dámu", oba tímy majú devätnásť bodov. Juventus je priebežne na treťom mieste, Lazio hneď pod ním.

Líder tabuľky SSC Neapol využil zaváhanie obhajcu trofeje a odskočil mu na päť bodov. Neapolčania triumfovali 1:0 na štadióne AS Rím a zvíťazili aj v ôsmom zápase sezóny. Lorenzo Insigne sa stal autorom rozhodujúceho momentu v 20. minúte, slovenský reprezentant Marek Hamšík pobudol za hostí na trávniku do 72. minúty, keď ho vystriedal Poliak Piotr Zielinski.

Juventus Turín - Lazio Rím 1:2 (1:0)
Góly: 23. Costa - 47. a 54. Immobile

AS Rím - SSC Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 20. Insigne