Šarapovová sa raduje po viac ako dvoch rokoch: Prvý titul od dopingového trestu

Maria ŠarapovováMaria Šarapovová Zdroj: TASR

TCHIEN-ŤIN - Ruská tenistka Maria Šarapovová získala svoj prvý singlový titul po takmer dva a pol roku. V nedeľu triumfovala na turnaji WTA International Tianjin Open v čínskom Tchien-ťine (celková dotácia 500 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf) zdolaním Bielorusky Ariny Sobolenkovej za 125 minút 7:5, 7:6 (8).

Päťnásobná grandslamová šampiónka Šarapovová získala prvý titul na okruhu WTA od 17. mája 2015, keď sa radovala na antuke v Ríme. Celkovo má v kariére na konte 36 triumfov vo dvojhre. O 11 rokov mladšia Sobolenková absolvovala svoje prvé finále na hlavnej profesionálnej úrovni.

Tridsaťročná držiteľka voľnej karty Šarapovová musela v obidvoch setoch otáčať nepriaznivý stav. V prvom dejstve zaostávala už 1:4, ale dokázala zrovnať skóre a neskôr za stavu 6:5 pri vlastnom podaní premenila druhý setbal. V druhom sete to pre ňu vyzeralo ešte horšie, prehrávala už 1:5 a súperka podávala na víťazstvo. Šarapovová však nepripustila tretí set, vyhrala päť hier po sebe a hoci ju Sobolenková brejkla v dvanástom geme, v tajbrejku sa jej napokon podarilo zvíťaziť.

Víťazkami štvorhry sa stali Rumunka Irina-Camelia Begová s Taliankou Sarou Erraniovou, ktoré za 69 minút zdolali tretí nasadený slovinsko-srbský pár Dalila Jakupovičová, Nina Stojanovičová 6:4, 6:3.

Dvojhra - finále:
Maria Šarapovová (Rus.) - Arina Sobolenková (Biel.) 7:5, 7:6 (8) za 125 minút

Štvorhra - finále:
Irina-Camelia Begová, Sara Erraniová (Rum./Tal.) - Dalila Jakupovičová, Nina Stojanovičová (Slovin./Srb.-3) 6:4, 6:3 za 69 minút

Viac o téme: Maria Šarapovová