VIDEO Milánske derby nesklamalo: Hrdinom duelu superstrelec Mauro Icardi

Haló, nepočujem vás! Mauro Icardi oslavuje s fanúšikmi Interu Miláno otvárací gól zápasuHaló, nepočujem vás! Mauro Icardi oslavuje s fanúšikmi Interu Miláno otvárací gól zápasu Zdroj: SITA

MILÁNO - "Domáci" futbalisti Interu Miláno zdolali v ťaháku 8. kola na San Sire AC Miláno tesne 3:2. "Rossoneri" v dueli dvakrát dotiahli nepriaznivý stav, ale na penaltový zásah Maura Icardiho v 90. minúte nenašli odpoveď.

Icardi otvoril skóre zápasu v 28. minúte, keď úspešne zakončil po prihrávke Antonia Candrevu. Vyrovnanie priniesla krásna strela Španiela Susa k tyči, na ktorú nemal Samir Handanovič v bráne domácich nárok.

Interu opäť vyšla spolupráca dvoch kľúčových hráčov - Perišič sa uvoľnil na ľavej strane a Icardi zblízka nezaváhal. Nerazzurri nezaskočilo ani vyrovnanie Bonaventuru na 2:2. V 90. minúte bola nariadená penalta za faul Ricarda Rodrigueza a hrdina Icardi ju bezpečne premenil.

Inter sa po triumfe dostal na druhé miesto tabuľky a na vedúci Neapol stráca dva body. Práve Partenopei budú ďalším súperom celku Luciana Spallettiho. Rossoneri sa naopak naďalej potácajú v nepriaznivých vodách, prehra v derby ich odsunula na 10. miesto. Veľké predsezónne investície tak zatiaľ vychádzajú celkom nazmar.

Inter Miláno - AC Miláno 3:2 (1:0)
Góly: 28., 63. a 90. Icardi (tretí z pok. kopu) - 56. Suso, 81. Bonaventura
Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno
  • Zdroj: športky