VIDEO Trenčianska séria minulosťou, kríza Detvy naberá obludné rozmery

Gólová radosť hráčov Nových ZámkovGólová radosť hráčov Nových Zámkov Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Nových Zámkov triumfovali v Liptovskom Mikuláši 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Po bezgólovej prvej tretine sa hostia dvakrát strelecky presadili v prostrednej časti hry.

Novozámčania zveľadili svoj náskok v úvode tretej tretiny presným zásahom v oslabení, hráči Liptovského Mikuláša napokon už iba znížili a stanovili rezultát zásluhou gólu Branislava Rapáča v početnej výhode. Nové Zámky zvíťazili v dvoch stretnutiach po sebe a už majú rovnako 16 bodov ako Liptáci.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 12. kolo - nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 47. B. Rapáč (Uram) - 28. Dubinin (Rajenko, K. Jass), 32. R. Špirko (Zbořil, M. Hruška), 42. B. Fábry (R. Špirko)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Orolin - Jobbágy, Bogdaň, 600 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Pacalaj, Nádašdi, D. Devečka, Moravčík - B. Rapáč, Paukovček, Števuliak - Spilar, Langhammer, Piatka - Kriška, M. Sukeľ, Uram - J. Sukeľ, Lištiak, A. Laco
Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, M. Hruška, Šimek, Hain - K. Jass, Dubinin, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - Róbert Varga, Šimun, Surovka - Lantoši, Klenko, B. Fábry

Malátne výkony Nitry pokračujú

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade podľahli Žiline tesne 2:3 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola slovenskej Tipsport ligy. "Vlci" najprv ovládli prvú tretinu 1:0 zásluhou Rastislava Konečného, v strednej časti na neho gólovo nadviazali Juraj Jurík a Félix-Antoine Poulin. V záverečnom dejstve domáci zdramatizovali vývoj duelu, keď sa najprv presadil Matej Paulovič a vzápätí Branislav Mezei. Žilina si však napokon ustrážila triumf nad úradujúcim vicemajstrom a pripísala si víťazstvo po dvoch prehrách.

HK Nitra - MsHK Doxxbet Žilina 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly: 48. Paulovič (Krištof, Kutálek), 52. Mezei (Krištof) - 17. R. Konečný (Stupka, Meliško), 28. J. Jurík (R. Konečný), 36. Poulin (E. Švec)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše P. Mikuš (Žilina) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Stano - Tvrdoň, Junek, 1754 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Laco - J. Kováčik, Mezei, Milam, Ordzovenský, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Michal Pupák, Rýgl - Paulovič, Krištof, Cope - Luciani, Blackwater, T. Mikúš - H. Ručkay, Kutálek, J. Ručkay - Štumpf, Šille, Rzavský
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Váňa, Meliško - Kučkin, E. Švec, Klimenta - J. Jurík, Martindale, Švihálek - Stupka, Holovič, R. Konečný - Rogoň, Ondruš, Dolinajec

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Naša situácia je podobná ako tá žilinská. Tiež potrebujeme každý bod. Žilina hrala prvé dve tretiny veľmi dobre v strednom pásme, robilo nám to problémy. Chýbala mi však väčšia chuť sa pobiť o výsledok. V tretej tretine sme sa dvihli, ale bolo neskoro. Nestačí hrať dobre len jednu tretinu. Ak bude o výsledok bojovať len pár hráčov, stále to bude zlé.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Sme v situácii, keď potrebujeme každý zápas získavať body. Po neúspešnej sérii zápasov sme do Nitry prišli bodovať. Som rád, že sa to podarilo. Na výkone oceňujem emócie, ktoré mi predtým chýbali. Bojovným výkonom sme udržali vedenie. Dostali sme sa síce pod veľký tlak, ale chlapcom musím poďakovať. V našom výkone som videl bojovnosť a obetavosť.“

Detvianska kríza naberá obludné rozmery

Nováčik HC 07 Orin Detva zostáva stále bez víťazstva, v nedeľu na vlastnom ľade podľahol HKM Zvolen 0:5 v stretnutí 12. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. V drese hostí sa dvoma gólmi predviedol Adam Drgoň, po jednom zásahu pridali Peter Šišovský, Lukáš Jurík a Martin Ďaloga. Detva sa potýka s katastrofálnym vstupom do najvyššej súťaže - v 13 zápasoch získala iba jeden bod a je na poslednom mieste v ligovej tabuľke.

HC 07 Orin Detva - HKM Zvolen 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 17. Šišovský (Obdržálek), 18. Drgoň (Ross), 26. L. Jurík (Šišovský), 34. Drgoň (Coffman), 55. Martin Ďaloga (Ťavoda)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Rojík, Kollár

Zostavy:
Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, M. Šimon, Sládok, Srnka, Jendroľ - Videlka, Ščurko, Halás - Milý, R. Gašpar, L. Novák - Babinec, Matúš Chovan, J. Žilka - Ondris, Murček, M. Surový
Zvolen: M. Šimko - Wharton, Hraško, Ross, Drgoň, Andersons, Ťavoda, Dubeň, T. Bokroš - Obdržálek, L. Jurík, Šišovský - Matis, O. Steen, Coffman - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török - Kelemen, J. A. Immonen, Síkela

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Zvolen podal konsolidovaný a kvalitný výkon. Pred zápasom som si prečítal súpisku Zvolena a videl som, že to je úplne iné mužstvo, ako mali v piatok. V bráne nastúpil Marek Šimko a už v tom momente som vedel, že to dnes bude ťažké. Pri góloch by som vytkol najmä tretí, pretože takéto góly nesmieme dostávať. Náš hráč netrafí prázdnu bránu a hneď z protiútoku inkasujeme. Myslím si, že Zvolen je vo všetkých činnostiach vysoko nad nami."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Víťazstvo sa cení najmä z toho pohľadu, že v posledných zápasoch nám niektoré veci neprebiehali podľa našich predstáv. Dôležitý okamih bol, keď mala Detva na začiatku dlhú presilovú hru, ktorú sme dokázali ubrániť a potom nás nakopol strelený gól. Treba však dnes pochváliť všetkých našich hráčov, pretože sme podali dobrý kolektívny výkon a kontrolovali hru počas celého zápasu."

Futbalová záležitosť v Poprade

Hokejisti Košíc zvíťazili na popradskom ľade tesne 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola slovenskej Tipsport ligy. Hostia sa dočkali víťazného zásahu až v záverečnej tretej tretine, keď v 52. mn skóroval skúsený center Marek Hovorka. Brankár Košíc Vladislav Habal si pripísal prvé čisté konto v tejto sezóne. "Oceliari" sa vďaka triumfu posunuli na tretie miesto v ligovej tabuľke o bod pred Poprad.

HK Poprad - HC Košice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 52. Marek Hovorka (Kafka, V. Čížek)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Orolin, Stanzel, 2248 divákov

Zostavy:
Poprad: Corbeil - Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, D. Šterbák, McDowell, Dinda, Zadražil - J. Majdan, Heizer, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Abdul - D. Bondra, Lichanec, Martančík - Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij
Košice: Habal - E. Šedivý, Dudáš, Martin Bača, V. Čížek, Pulli, H. B. Kessel, Koch, Matejka - L. Nagy, Boltun, Hričina - Jenčík, Marek Hovorka, Kafka - T. Klíma, Pacan, Koyš - D. Šoltés, Suja, Vrábeľ

Trenčianska neporaziteľnosť je minulosťou

Hráči úradujúceho majstra z Banskej Bystrice doma zdolali lídra tabuľky Duklu Trenčín 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy. "Barani" gólmi Miloša Bubelu a Casona Hohmanna viedli 2:0, v druhom dejstve skorigoval Juraj Bezúch. V záverečnej tretej tretine sa presadil domáci Marek Bartánus, hostia dokázali opäť znížiť - skóroval Radek Dlouhý. O víťaznú poistku domácich sa vzápätí postaral Tomáš Surový, definitívu výsledku dal v 57. min obranca Ivan Ďatelinka. Trenčín utrpel prvú prehru v aktuálnom ligovom ročníku, udržal si však prvé miesto v tabuľke so 7-bodovým náskokom pred Banskou Bystricou.

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 9. Bubela (Hohmann), 12. Hohmann (Bubela, J. Brejčák), 46. M. Bartánus (T. Surový), 50. T. Surový (Andrisík, Lamper), 57. I. Ďatelinka (Belluš, G. Gélinas) - 32. Bezúch (Radivojevič, L. Romančík), 49. R. Dlouhý (J. Gašparovič)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Lauff - Smrek, Gavalier, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihálik, Dame-Malka - Lamper, T. Surový, Andrisík - Belluš, Češík, Gabor - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Róth, P. Valent, Giľák
Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár, Špankovič - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Sojčík, Bulík, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, J. Gašparovič - J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Súper neustále hrozil z protiútokov, priblížil sa na rozdiel gólu, no my sme dokázali odpovedať dosť rýchlo, čo bolo podstatné. V hektickom závere, aj v presilovkách, oslabeniach podali obe mužstvá veľmi dobrý výkon. Pochváliť môžem hráčov za bojovnosť, húževnatosť, išli do konca proti súperovi, ktorý bol nepríjemný aj za stavu 5:2. Aj fanúšikovia si zaslúžia poďakovanie, hralo sa vo výbornom prostredí, takto by mal vyzerať hokej na Slovensku."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Ja som rád, že sme pokračovali vo veľmi dobrých, zodpovedných výkonoch, tak ako predtým. Rozdiel bol len v jednom, súper strelil viac gólov ako my. Bojovali sme aj v tomto stretnutí, odohrali sme ho výborne, to si dovolím tvrdiť, samozrejme, raz prehra musela prísť, ale hráči splnili to, čo sme si povedali, preto im patrí vďaka."

Miloš Bubela, autor jedného gólu B. Bystrice: "Všetci traja v našom útoku hrali dobre, mali sme super pohyb a ten nám umožnil šance, ktoré sme mali. Zápas bol výborný, ťažký, kvalitný, všetky tri tretiny. Na víťazstvo sme si ich poriadne odpracovali. Ja sám som so sebou spokojný, aj keď sa vždy dá hrať lepšie. Snažili sme sa byť neustále v pohybe, to je základ našej hry, a potom tvrdosť, dohrávať súboje, brať puky v rohoch, byť silní na puku, tlačiť sa do bránky. Trenčanom sme pretrhli šnúru, verili sme si na nich, aj sme sa dosť v predchádzajúcich dvoch zápasoch rozjazdili. A dobre bolo, že sme rýchlo reagovali na góly súpera, znemožnili sme im dostať sa viac do tlaku."

Juraj Bezúch, strelec jedného gólu Trenčína: "Zápas sme začali dobre, súper nám síce strelil dva góly, ale verili sme si, v druhej tretine to už bolo o lepšom korčuľovaní, napádaní, znížili sme stav. Po našich nevynútených chybách sme však v tretej inkasovali. Prišli sme o fantastickú víťaznú sériu, aj keď sme do zápasu vložili sto percent, raz to muselo prísť, verím však, že ďalšia séria sa začne v piatok. Súper sa na nás výborne pripravil, tu v Banskej  Bystrici sa hrá ťažko, mne osobne najťažšie."

Viac o téme: HK Nitra MSHK Žilina HC Nové Zámky MHK 32 Liptovský Mikuláš