Jokeritu stačilo neuveriteľných osem sekúnd, gólové tsunami v Jaroslavli

Hokejisti HC Jokerit HelsinkiHokejisti HC Jokerit Helsinki Zdroj: jokerit.com

HELSINKI - Hokejisti fínskeho Jokeritu Helsinki zvíťazili 2:0 nad Salavatom Julajev Ufa v domácej Hartwall Arene v nedeľňajšom stretnutí 10. ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

"Žolíci" o triumfe rozhodli v závere druhej tretiny, v priebehu 8 sekúnd skórovali hráči so skúsenosťami zo severoamerickej NHL Brian O'Neill a Peter Regin. Brankár Jokeritu Ryan Zapolski urobil 22 zákrokov a udržal si tretie čisté konto po sebe. Hokejisti fínskeho mužstva sú už 14 stretnutí bez prehry.

Lokomotiv Jaroslavľ triumfoval nad Severstaľom Čerepovec 6:5 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli po prvej tretine 3:0, druhé dejstvo ovládol Čerepovec pomerom 4:2. Hostia napokon doviedli gólom v tretej časti hry zápas až do predĺženia, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch sa ako jediný presadil v piatej sérii 35-ročný švédsky obranca Staffan Kronwall.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 10. ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Jokerit Helsinki - Salavat Julajev Ufa 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 39. B. O'Neill, 39. Regin

Dinamo Riga - Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Salmela - 4. Gračov, 28. Urakov, 43. Dugin

Dinamo Minsk - HK Soči 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 29. Skille - 24. Wellman, 26. Laričev, 59. Jokipakka

Dinamo Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Góly: 15. a 34. Igumnov, 4. Varnakov - 29. Zdunov, 33. Nestrašil, 39. Avcin, 49. Bryncev

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 6:5 po sam. nájazdoch (3:0, 2:4, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Kartajev, 14. Ljubuškin, 15. Korškov, 32. Kontiola, 37. Averin, rozhodujúci sam. nájazd premenil S. Kronwall - 38. a 49. Vasiliev, 31. Vovčenko, 31. Ščerbina, 33. Karlin

SKA Petrohrad - Ak Bars Kazaň 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 40. Kovaľčuk, 42. Kalinin - 40. a 63. Tkačov, 49. Malychin

Viac o téme: Jokerit Helsinki Lokomotiv Jaroslavľ Salavat Julajev Ufa Serverstaľ Čerepovec