Gerhát zlatým gólom rozjasal fanúšikov Litvínova, slovenský rukopis pod triumfom Vítkovíc

František GerhátFrantišek Gerhát Zdroj: hcverva.cz

PRAHA - Výrazný slovenský rukopis mal triumf Vítkovíc na ľade Zlína 7:3 v utorkovom stretnutí 14. kola českej hokejovej extraligy. V drese hostí sa strelecky presadil Rastislav Dej, dvakrát prihrali na gól Ivan Baranka a Peter Trška, Karol Sloboda si pripísal dokonca tri asistencie a Rastislav Tybor jednu.

Nedarilo sa gólmanovi Jánovi Lacovi, ktorý v bránke Chomutova vydržal iba 27 minút a inkasoval štyrikrát, jeho tím podľahol v Olomouci 2:5. Dvoma asistenciami sa prezentoval Tomáš Marcinko, jeho Třinec doma vyhral nad majstrovskou Kometou Brno 4:1. Víťazstvo Litvínova nad Plzňou 2:1 zabezpečil František Gerhát, ktorý v predĺžení premenil trestné strieľanie.

Třinec - Kometa Brno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Tomáš Marcinko (Třinec) 0+2, Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas a pripísal si 20 zákrokov

Olomouc - Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branislav Konrád odchytal celý duel a pripísal si 14 zákrokov, Bruno Mráz (obaja Olomouc) 0+1, Ján Laco chytal do 27. min a zaznamenal 13 zákrokov, Dávid Skokan (obaja Chomutov) 0+1

Litvínov - Plzeň 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
František Gerhát (Litvínov) 1+0

Mladá Boleslav - Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Oldrich Kotvan (Mladá Boleslav) 0+1

Zlín - Vítkovice 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)
Ivan Baranka 0+2, Rastislav Tybor 0+1, Karol Sloboda 0+3, Rastislav Dej 1+0, Peter Trška (všetci Vítkovice) 0+2

Hradec Králové - Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Patrik Rybár odchytal celý zápas a pripísal si 23 zákrokov, Lukáš Cingeľ (obaja Hradec Králové) 0+1

Viac o téme: Tomáš Marcinko Marek Čiliak František Gerhát