VIDEO Kapitán sa postavil na stranu Budaja: Celý zápas nás držal v hre o víťazstvo

Brankár Tampy Slovák Peter BudajBrankár Tampy Slovák Peter Budaj Zdroj: TASR

NEWARK - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj má na svojom konte tohtosezónnu premiéru v zámorskej NHL. Vo farbách tímu Tampa Bay Lightning odchytal v utorok celý duel na ľade New Jersey, ktorý vyústil až do samostatných nájazdov a v nich uspeli domáci Devils. Tridsaťpäťročný Banskobystričan po súboji nebol spokojný.

"Začiatok som nemal najlepší," zhodnotil Budaj inkasovaný gól už v tretej minúte z hokejky Drewa Stafforda. Podľa slovenského gólmana mali Lightning na to, aby u súpera získali dva body, nie iba jeden.

Tampa Bay v utorkovom súboji viedla gólom Stevena Stamkosa z 38. minúty 4:3, slovenský brankár potom nádherným zákrokom lapačkou zneškodnil šancu aktuálnej draftovej jednotke Nicovi Hischierovi. "Iba som vystrelil rukou a zasiahlo ma to. Vďakabohu, že to nešlo dovnútra," poznamenal Budaj, ktorý si za 65 minút pripísal 30 úspešných zákrokov.

Pochvalne sa na jeho adresu vyjadril aj hviezdny útočník "bleskov" Steven Stamkos: "Počas celého zápasu nás držal v hre o víťazstvo. A to je hlavná úloha brankára," povedal.

Pre Petra Budaja je to už dvanásta sezóna v NHL, v ktorej si pripísal aspoň jeden štart. V profilige debutoval v ročníku 2005/2006 vo farbách Colorada, neskôr chytal aj za Montreal a Los Angeles, odkiaľ ho vo februári 2017 vymenili do Tampy Bay. V NHL už absolvoval 358 zápasov, dosiahol v nich 155 víťazstiev a úspešnosť zásahov 90,5 percenta.

Viac o téme: Peter Budaj Tampa Bay Lightning New Jersey Devils