Rybár zarmútil Kometu Brno, kanonier Marcinko vystrelil triumf v predĺžení

Patrik RybárPatrik Rybár Zdroj: TASR

TŘINEC - Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko strelil víťazný gól pri triumfe Třinca nad Plzňou 3:2 po predĺžení v piatkovom stretnutí 15. kola najvyššej českej súťaže. Rodák z Popradu si pripísal i asistenciu.

Presný zásah a asistencia Dávida Skokana nepomohli Chomutovu v zápase s Mladou Boleslavou, ktorý domáci napokon prehrali 2:3 po predĺžení.

V stretnutí slovenských brankárov medzi domácim Brnom s Marekom Čiliakom a Hradcom Králové s Patrikom Rybárom zvíťazili hostia tesne 2:1. Prvý menovaný gólman zneškodnil 27 z 30 striel súpera, Rybár zastavil 22 z 23 striel domácich.

Třinec - Plzeň 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 31. Polanský, 47. Růžička (MARCINKO), 65. MARCINKO – 18. Kubalík, 34. Stach

Litvínov - Liberec 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Pilař, 48. Ihnačák – 34. Kolmann, 58. Krenželok, rozh. sam. nájazd Bulíř

Chomutov - Mladá Boleslav 2:3 pp a sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. SKOKAN, 9. Růžička (SKOKAN) – 25. Pacovský, 30. Procházka, rozh. sam. nájazd Holík

Brno - Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas a zneškodnil 27 z 30 striel súpera (93,10 % úspešnosť) - Patrik Rybár (Hradec Králové) absolvoval celé stretnutie a zastavil 22 z 23 striel domácich (95,65 %)

Pardubice – Zlín 4:3 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 7. Marosz, 11. Tomášek, 47. Holland, 61. Treille – 20. a 24. Honejsek, 19. Popelka

Viac o téme: Mountfield Hradec Králové HC Oceláři Třinec Patrik Rybár Tomás Marcinko