VIDEO Na úvod MS WTA jednoznačný triumf Plíškovej, uspela aj Muguruzová

Zaťatá päsť Karolíny Plíškovej po víťaznej loptičke Zaťatá päsť Karolíny Plíškovej po víťaznej loptičke Zdroj: SITA/AP

SINGAPUR - Česká tenistka Karolína Plíšková úspešne vstúpila do bojov na MS WTA Tour v Singapure. V otváracom zápase zvíťazila v bielej skupine ako nasadená trojka nad päťkou "pavúka" Američankou Venus Williamsovou za 73 minút hladko 6:2, 6:2.

V druhom dueli prestížneho podujatia, na ktorom vlani triumfovala Slovenka Dominika Cibulková, nastúpili proti sebe Španielka Garbine Muguruzová-Blancová a Lotyška Jelena Ostapenková.

Plíšková mala proti staršej zo sestier Williamsových raketový štart a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Wimbledonská finalistka síce následne znížila na 2:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou Plíškovej, ktorá ťažila z kvalitného podania i forhendu. V druhom dejstve odskočila Češka súperke na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Venus Williamsovou upravila na 2:1…

Vlani sa Plíškovej v Singapure nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny do semifinále, teraz má vysoké ambície. "Mám radosť z úspešného vstupu do turnaja. Výsledok však skresľuje a nezodpovedá tomu, čo sa dialo na kurte, nebolo to vôbec také jednoduché. Bol to veľký boj, našťastie s dobrým koncom pre mňa," citoval server idnes.cz slová Plíškovej, ktorá sa proti 37-ročnej Američanke prezentovala odvážnou hrou s vysokou dávkou rizika, často triafala čiary.

Muguruzová si v úvodnom sete vypracovala náskok 4:1, jej súperka síce dokázala znížiť na 3:4, no následne tretíkrát stratila svoje podanie a druhá nasadená Španielka si už triumf v prvom dejstve nenechala vziať. Aj druhý set mal podobný priebeh, Ostapenková opäť dvakrát stratila podanie a prehrávala už 1:5. Potom pokazila servis aj Muguruzová (5:3), no svoj ďalší už zvládla a tretím mečbalom rozhodla o triumfe 6:4.

"Na konci hrala veľmi dobre, no zvládla som to a vyhrala som. Vedela som, že to bude ťažký zápas. V rozhodujúcich chvíľach som odohrala dobré údery. Toto je moja premiéra na tomto turnaji v Singapure, všetky zápasy sú dôležité," povedala Muguruzová.