Halepová nedala Garciovej žiadnu šancu, Wozniacka zničila Ukrajinku Svitolinovú

Simona HalepováSimona Halepová Zdroj: TASR

SINGAPUR - Víťazný vstup na MS WTA Tour v Singapure má za sebou najvyššie nasadená tenistka Simona Halepová z Rumunska. V pondelňajšom úvodnom dueli Červenej skupiny zdolala za 88 minút Francúzku Caroline Garciovú 6:4, 6:2.

Prvé dejstvo bolo mimoriadne vyrovnané, Halepovej sa však podarilo v kľúčovom deviatom geme zobrať podanie súperky a následne potvrdiť jeho zisk. Rumunka už potom herne dominovala, v druhom sete neprišla ani v jednom prípade o svoje podanie a hneď prvý mečbal využila na spečatenie triumfu.

"Je to vlastne prvý turnaj, do ktorého som vstúpila ako svetová jednotka. Som veľmi šťastná, že som vyhrala tento zápas. Po tomto triumfe zo mňa opadne tlak," citovala Halepovú agentúra AP.

Ešte jasnejší priebeh mal druhý duel skupiny, v ktorom Dánka Caroline Wozniacka zmietla Ukrajinku Jelinu Svitolinovú za necelú hodinu hladko 6:2, 6:0. V prvom sete sa Wozniackej podarilo získať brejk za stavu 3:2 v jej prospech, druhé dejstvo bolo jednoznačne v jej réžii.