Po drvivej prehre ďalšia porážka: Slovenky v boji o svetový šampionát nestačili ani na Írsko

Slovenské futbalistky neuspeli ani v druhom vystúpení Slovenské futbalistky neuspeli ani v druhom vystúpení Zdroj: futbalsfz.sk

SENEC - Slovenské futbalistky prehrali v utorňajšom kvalifikačnom zápase MS 2019 s Írkami 0:2. Zverenky reprezentačného trénera Zsolta Pakuszu tak majú v 3. kvalifikačnej skupine na konte dve prehry, keď v prvom súboji boja o finálový turnaj vo Francúzsku prehrali na pôde favorizovaného Nórska vysoko 1:6.

V seneckom NTC hosťujúce hráčky išli do vedenia už v 11. minúte, keď sa presadila po spätnej prihrávke Denise O'Sullivanová. Druhý gól do domácej siete prišiel v 33. minúte po tečovanej strele Katie McCabeovej. V druhom polčase slovenská brankárka Maria Korenčiová výborným zákrokom zlikvidovala pokutový kop Rueshe Littlejohnovej. Tím anglického trénera Colina Bella bol efektívnejší a tak si zo Slovenska odviezol tri body a stále je v kvalifikácii nezdolaný.

Slovenky čaká najbližší kvalifikačný duel 24. novembra opäť na domácej pôde proti úradujúcim majsterkám Európy z Holandska. Írky na úvod vyhrali v Severnom Írsku 2:0. V utorok sa ešte hrá duel Holandsko - Nórsko (od 19.00 SELČ).

Slovensko - Írsko 0:2 (0:2)
Góly: 11. O'Sullivanová, 33. McCabeová, ŽK: Šušková - Caldwellová, Kiernanová, McCabeová, rozhodovala: Laosová (Est.)

SR: Korenčiová - Šušková, Bíróová, Haršányová, Vojteková - Mikolajová, Šušolová - Hmírová, Škorvánková (62. Líšková), Šurnovská (78. Fabová) - Bartovičová

Írsko: Hourihanová - Scottová, Caldwellová, Quinnová, Campbellová - Kiernanová (30. Perryová), Faheyová, Tolandová (90.+3 McLaughlinová), McCabeová - O'Sullivanová, Barrettová (77. Littlejohnová)

Zsolt Pakusza, tréner SR: "Chceli sme hrať inak. Chceli sme hrať aktívne, chceli sme dominovať. V prvom polčase sme boli lepší. Doplatili sme na brejky, po ktorých sme inkasovali. Mali sme problém dostať sa do útočnej zóny, aj keď medzihra bola dobrá. Chýba nám typická útočníčka, ktorá by dokázala dať gól."

Mária Korenčiová, brankárka SR: "Predviedli sme bojovný výkon. Bohužiaľ sme z dvoch protiútokov dostali dva góly. Stále nám chýba presadenie sa vpredu. Chýba nám finálna prihrávka do šestnástky a strelecký čuch. na góly"

Holandsko - Nórsko 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 Miedemová