Kolaps svetovej tenisovej jednotky: Príšerný výkon podčiarkol kanár

Caroline WozniackaCaroline Wozniacka Zdroj: SITA

SINGAPUR - Dánska tenistka Caroline Wozniacka nasadená ako šiesta zvíťazila nad rumunskou jednotkou Simonou Halepovoi za 63 minút nečakane hladko 6:0, 6:2 v úvodnom stredajšom zápase v základnej Červenej skupine dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (22. - 29. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

Wozniacka prišla do Singapuru v úžasnej forme, predtým v pondelok v úvodnom svojom vystúpení v Červenej skupine ukrajinskú štvorku podujatia Elinu Svitolinovú vyprevadila z kurtu podobným výsledkom 6:2, 6:0. S dvoma víťazstvami na konte je 27-ročná Dánka na najlepšej ceste postúpiť do semifinále. Ak v druhom stredajšom zápase Červenej skupiny Svitolinová zdolá Francúzku Caroline Garciová, Wozniacka sa stane víťazkou skupiny. V prípade, že Garciová uspeje v troch setoch, Wozniacka rovnako postúpi medzi najlepšiu štvorku.

"Hrala som dnes skutočne dobre, jednoducho som vyšla von a bola som agresívna. Neočakávala som, že budem tak výrazne viesť v prvom sete," cituje agentúra AP Wozniacku.

Dvadsaťsedemročná niekdajšia líderka počítačového poradia Wozniacka si až príliš suverénne poradila so súčasnou svetovou jednotkou 26-ročnou Halepovou. Víťazka urobila iba 7 nevynútených chýb v porovnaní so 17 z rakety Halepovej. Víťazné údery vyzneli 9:11 z pohľadu Wozniackej, ktorá ani raz neprišla o svoje podanie a v celom zápase čelila jedinému brejkbalu.

V prvom sete neskoršia víťazka povolila súperke len desať fiftínov a uštedrila jej prekvapenie s "kanárom". Set trval iba 24 minút a po jeho skončení Halepovej tréner Darren Cahill k svojej zverenke dôrazne prehovoril. Nepomohlo jej to. Rumunka síce za stavu 0:1 "čistou" hrou získala prvý gem v zápase, ale čochvíľa bolo 1:4. Za stavu 1:3 sa Halepová dostala k vôbec prvému brejkbalu, ale zostal nevyužitý. Rumunská hráčka neskôr znížila na 2:4, ale to bolo z jej strany maximum. Dánka s poľskými rodičmi za stavu 5:2 premenila prvý mečbal pri podaní svojej súperky.

Wozniacka to na Halepovú vie. Zvíťazila nad ňou po štvrtý raz v šiestom vzájomnom stretnutí.