Bayern po postupe v pohári ospevuje svojho brankárskeho hrdinu: Som šťastný, že som pomohol tímu

Hráči Bayernu oslavujú postupHráči Bayernu oslavujú postup Zdroj: SITA

LIPSKO - Futbalisti Bayernu Mníchov uspeli na strely zo značky pokutového kopu v súboji nemeckého majstra a vicemajstra, ktorý sa uskutočnil v pohárovom šestnásťfinále. Na štadióne RB Lipsko hrali v stredu po 120 minútach nerozhodne 1:1, v rozstrele sa radovali pomerom 5:4.

Prvých deväť exekútorov z bieleho bodu sa nepomýlilo, až pokým brankár Bayernu Sven Ulreich nezastavil pokus Tima Wernera. Ulreich zaskakuje v bránke Bavorov pri neúčasti zranenej jednotky Manuela Neuera. "Som len šťastný, že som pomohol tímu. Rozstrel je zakaždým nevyspytateľná situácia. Nedokázali sme rozhodnúť o našom postupe v hracom čase, no podarilo sa nám to na jedenástky," citovala Ulreicha agentúra DPA. Mníchovský veľkoklub sa vďaka tomu vyhol prvému vypadnutiu v druhom kole Nemeckého pohára od roku 2000, keď prehral v rozstrele s amatérskym Magdeburgom.

Lipsko sa stalo senzáciou minulej bundesligovej sezóny a najväčšieho favorita na získavanie domácich trofejí preháňa aj v tomto ročníku. V pohári síce napriek vedeniu tesne kapitulovalo, hosťujúci Thiago Alcantara odpovedal na otvárací zásah Emila Forsberga z penalty. Domáci hrali takmer celý druhý polčas bez vylúčeného stredopoliara Nabyho Keitu, ktorý dostal červenú po druhej žltej karte. Lipsko zaostáva v najvyššej súťaži za Bayernom o jediný bod.

"Dokázali sme, že aj v desiatich môžeme súperiť s Bayernom. Žiaľ, nakoniec to nestačilo," uviedol Forsberg. Mužstvá sa opäť stretnú už v sobotu, tentoraz v Mníchove v bundesligovom zápase.

Viac o téme: Bayern Mníchov Thiago Alcantara RB Lipsko Naby Keita