Hamšíkov spoluhráč hetrikom zostrelil Janov: Má výnimočnú kvalitu a stáva sa skutočnou hviezdou

Dries Mertens oslavuje svoj gól, v pozadí Marek HamšíkDries Mertens oslavuje svoj gól, v pozadí Marek Hamšík Zdroj: SITA

JANOV - Futbalisti SSC Neapol sa po víkendovej remíze s najbližším prenasledovateľom vrátili v najvyššej talianskej súťaži do víťazných šľapají. Kým s Interom Miláno hrali bez gólov, v stredajšom stretnutí 10. kola na pôde FC Janov ich padlo až päť. O víťazstve 3:2 rozhodli dva góly Driesa Mertensa a vlastný Ervina Zukanoviča.

"Dries je skvelý hráč a stáva sa hviezdou. Moja jediná zásluha spočíva v tom, že ho staviam na post stredného útočníka. O všetko ostatné sa už postaral on. Disponuje výnimočnou kvalitou a dokazuje to," vyzdvihol Mertensa tréner SSC Maurizio Sarri. Belgický reprezentant sa presadil v 14. aj 30. minúte, práve jeho pokus tečoval Zukanovič do vlastnej siete.

Neapolčania pripustili v záverečnej štvrťhodine zdramatizovanie v podobe kontaktného zásahu Janova, po ktorom viedli už len 3:2. "Duel sme plne kontrolovali, ale inkasovali sme po priamom kope zahrávanom z diaľky. To nie je akceptovateľné. Bol sme príliš sebaistí, že zápas už máme vo vrecku. Som spokojný s technickým i taktickým výkonom, no musíme zlepšiť našu koncentráciu, lebo dovoľujeme súperom vrátiť sa do stretnutí, keď už má byť rozhodnuté," citovala Sarriho oficiálna webstránka SSC.

Slovenský stredopoliar a kapitán hostí Marek Hamšík pobudol na ihrisku takmer celý zápas, v 81. minúte ho vystriedal Allan. Sarriho zverenci naďalej vedú poradie Serie A so ziskom 28 bodov o dva pred milánskym Interom, ktorý zdolal v utorok Sampdoriu Janov 3:2. Majstrovský Juventus Turín na tretej, respektíve Lazio Rím na štvrtej priečke nazbierali 25 bodov.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Dries Mertens