Petrohrad sa pred vypredaným hľadiskom zabával: Slovan doma utrpel drvivú porážku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli na vlastnom ľade pred vypredaným hľadiskom favorizovaným hráčom SKA Petrohrad jednoznačne 0:5 v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Skóre otvoril v 10. min strelou z prvej Nikita Gusev. O päť minút neskôr prekonal Jakuba Štepánka nechytateľnou strelou nad lapačku Sergej Širokov. Už po 17 sekundách druhej tretiny Petrohrad opäť zvýšil: z pravého kruhu skóroval Sergej Plotnikov a vyhnal z bránky domácich Jakuba Štepánka, ktorého nahradil Marek Mazanec. Ani zmena gólmanov "belasým" nepomohla, v 27. min sa strelecky presadil Viačeslav Vojnov. Konečný rezultát stanovil v 51. min Jegor Rykov.

HC Slovan má v tabuľke KHL po 27 stretnutiach 25 bodov, najbližší duel odohrá 1. novembra na ľade Barysu Astana.

HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 10. Gusev (M. Maľcev), 15. Širokov (S. Kalinin, Koskiranta), 21. Plotnikov (Kovaľčuk, Zubarev), 27. V. Vojnov (Gusev), 51. Rykov (Barabanov, Rukavišnikov)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Oskirko, Fatejev - Palej, Tomilov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Štepánek (21. Mazanec) - Ebert, Després, Sersen, Bačík, T. Voráček, Švarný, Barker - Řepík, Z. Boychuk, Kašpar - Colby Genoway, Viedenský, T. Hrnka - Skalický, A. Šťasný, Buchtele - J. Mikúš, Sádecký, Bezúch
Petrohrad: Koskinen - V. Vojnov, Zubarev, Gavrikov, Jakovlev, Rundblad, Chafizullin, Rukavišnikov, Rykov - Plotnikov, Prochorkin, Kovaľčuk - S. Kalinin, Koskiranta, Širokov - Barabanov, M. Maľcev, Gusev - Ketov, Kablukov, V. Tichonov

Hokejisti HC Slovan mali už v 3. min výhodu presilovej hry, podrazenie Michaila Maľceva však nevyužili a zverenci Olega Znaroksa sa pomaly začali dostávať do tempa. Hostia prevahu využili prvýkrát v 10. min, keď po peknej kombinácii v útočnom pásme Nikita Gusev prekonal Jakuba Štepánka.

Dominancia SKA pokračovala i po úvodnom góle a už o päť minút sa tešili hostia opäť - po prihrávke Sergeja Kalinina vystrelil švihom Sergej Širokov a nedal Štepánkovi šancu. V závere prvého dejstva mohli Petrohradčania svoj náskok zveľadiť, strelu Iľju Kovaľčuka i následnú delovku zneškodnil Štepánek.

Druhá tretina sa nezačala pre "belasých" vôbec dobre, už po 17. sekundách zvýšil na 3:0 Sergej Plotnikov. Tretí inkasovaný gól vyhnal z bránky Štepánka, ktorého nahradil Marek Mazanec, ani ten si dlho neudržal čisté konto, v 27. min ho prekonal Viačeslav Vojnov v presilovej hre po faule práve českého brankára.

O desať minút neskôr mali príležitosť domáci hokejisti, Nick Ebert pálil príklepom od modrej iba do žŕdky. Veľkú šancu si vypracovali "belasí" i v samotnom závere druhého dejstva, keď strela obrancu Simona Desprésa vypadla brankárovi Mikkovi Koskinenovi z lapačky a blízko bol nebezpečný Colby Genoway, fínsky brankár situáciu upokojil zaľahnutím puku.

V tretej tretine opäť od začiatku hýrili aktivitou hostia, v 44. min urobili chybu v rozohrávke a do šance sa dostal Marek Viedenský, opäť bol proti pripravený Koskinen. O tri minúty neskôr rozburácal vypredané tribúny Pavol Skalický, ktorý v pästnej výmene zložil Viktora Tichonova, obaja dostali dvojnásobný menší trest za hrubosť, ruský útočník k tomu inkasoval i dve minúty za vrazenie. Slovanisti presilovku znovu nevyužili.

Naopak, z gólu sa v 51. min radovali hokejisti SKA Petrohrad, keď prečíslenie využil Jegor Rykov. Jeho zásah ešte skúmal videorozhodca, proti regulárnosti nenašiel nič. Hostia v tlaku pokračovali až do konca, Mazanca však už neprekonali a stretnutie ovládli pomerom 5:0.

Viac o téme: SKA Petrohrad HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky