VIDEO Wozniacka prvou finalistkou MS WTA Tour: V bláznivom zápase zdolala Plíškovú

Dánka Caroline Wozniacka oslavuje víťazstvoDánka Caroline Wozniacka oslavuje víťazstvo Zdroj: TASR

SINGAPUR - Dánska tenistka Caroline Wozniacka sa stala prvou finalistkou MS WTA Tour v Singapure. Turnajová šestka zdolala v prvom sobotňajšom semifinálovom súboji tretiu nasadenú Češku Karolínu Plíškovú v dvoch setoch 7:6 (9), 6:3.

Wozniacka postúpila do finále MS WTA Tour druhýkrát v kariére. O titul zabojuje s úspešnejšou z dvojice Venus Williamsová (5-USA) - Caroline Garciová (8-Fr.). Plíšková tak nezakončí sezónu ako svetová jednotka, na čele rebríčka WTA zostane Rumunka Simona Halepová.

Dvadsaťsedemročná Dánka prehrávala v prvom sete 2:4 i 3:5, ale dokázala nepriaznivý stav otočiť a napokon set získať v dramatickom tajbrejku. V ňom najprv premárnila náskok 6:1, dovolila súperke vyrovnať a až za stavu 10:9 premenila svoj šiesty setbal. Plíšková na pomalom kurte nemohla uplatniť silu svojho podania, v druhom sete až trikrát stratila svoj servis, kým jej súperka iba dvakrát. Wozniacka ho nakoniec získala pomerom 6:3 a po 1:59 h sa mohla radovať z víťazstva a postupu do finále, jej druhého na MS WTA Tour po roku 2010.

Dánka Caroline Wozniacka oslavuje Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR

"Bol to trochu bláznivý zápas," uviedla bývalá svetová jednotka v prvom interview priamo na kurte. "V prvom sete som sa cítila ako na kolotoči. Musela som odvracať tri setbaly súperky, vrátila som sa späť a dokázala to dotiahnuť do tajbrejku. V ňom som viedla 6:1 a cítila som sa spokojná so svojou hrou, no ona začala zrazu rozdávať víťazné údery a musela som ešte tuho bojovať. Som šťastná, že som uchmatla prvý set, to bolo veľmi dôležité. Plíšková je výborná tenistka, hrá agresívne, mám som s ňou pomerne vyrovnanú bilanciu, raz vyhrám ja, raz ona. Verila som, že tentoraz budem na rade ja. Postup do finále znamená pre mňa veľmi veľa," dodala Wozniacka.

Dvojhra - semifinále:
Caroline Wozniacka (Dán.-6) - Karolína Plíšková (ČR-3) 7:6 (9), 6:3 za 117 minút

Viac o téme: Caroline Wozniacka Karolína Plíšková