VIDEO Bayern zvládol šláger s Lipskom: Dortmund prehral na pôde Hannoveru, Pekaríkovci uspeli

Yussuf Poulsen, brániaci Mats Hummels a Jerome BoatengYussuf Poulsen, brániaci Mats Hummels a Jerome Boateng Zdroj: SITA

BERLÍN - Bayern Mníchov je novým lídrom nemeckej futbalovej bundesligy. V šlágri 10. kola zdolal RB Lipsko 2:0 a vytvoril si trojbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá prehrala v Hannoveri 2:4.

Bayern dokázal využiť početnú výhodu, keď Lipsko hralo už od 13. minútxy bez vylúčeného Willyho Orbana. V 19. minúte otvoril skóre zápasu James Rodriguez a v 38. minúte spečatil triumf Bavorov Robert Lewandowski. Hertha Berlín v základnej zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom zdolala Hamburg 2:1.

Posledný tím bundesligovej tabuľky 1. FC Kolín má naďalej v kolónke víťazstiev nulu, keď prehral na pôde Bayeru Leverkusen 1:2. Kolín sa síce ujal vedenia v 23. min zásluhou Sehrua Guirassyho, ale chemici po zmene strán zápas otočili vďaka presným zásahom Leona Baileyho a Svena Bendera.  Borussia Mönchengladbach si odváža tri body z ihriska Hoffenheimu, nad ktorým zvíťazila 3:1.

Hannover - Borussia Dortmund 4:2 (2:1)
Góly: 40. a 86. Bebou, 20. Jonathas (z pok. kopu), 60. F. Klaus - 27. Zagadou, 52. Jarmolenko, ČK: 59. Zagadou (Dortmund) za faul

Hertha Berlín - Hamburg 2:1 (1:0)
Góly: 17. Stark, 50. Rekik - 73. Arp
Peter Pekarík odohral celý zápas a v 52. min videl ŽK, Ondrej Duda (obaja Hertha)

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 1:3 (1:0)
Góly: 25. Demirbay - 61. T. Hazard, 79. Ginter, 82. Vestergaard

Bayer Leverkusen - Kolín nad Rýnom 2:1 (0:1)
Góly: 54. L. Bailey, S. Bender - 23. Guirassy

Schalke 04 Gelsenkirchen - Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly: 43. Bentaleb (z pok. kopu) - 90.+ Origi

Bayern Mníchov - RB Lipsko 2:0 (2:0)
Góly: 19. J. Rodriguez, 38. Lewandowski. ČK: 13. Orban (Lipsko).