VIDEO Halák svedkom presvedčivej výhry Islanders, nešťastný večer Budaja

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: SITA/AP

NASHVILLE - Slovenský brankár Jaroslav Halák z New York Islanders prispel 28 úspešnými zákrokmi k triumfu jeho mužstva na ľade Nashvillu 6:2 v zámorskej NHL v noci na nedeľu. Výhru hostí zariadil hetrik kapitána Johna Tavaresa. Halák zaknihoval štvrtú výhru v sezóne, v súboji mal 93,3 percentnú úspešnosť zásahov.

Dôveru v bráne dostal aj ďalší slovenský brankár Peter Budaj, jeho Tampa Bay ale prehrala doma s Anaheimom 1:4. Budaj zlikvidoval 17 striel súpera a mal 81-percentnú úspešnosť zákrokov.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom prehral doma s Los Angeles 1:2 po predĺžení. Slovenský obranca domácich bol na ľade takmer 21 minút, zapísal si aj dve trestné minúty. O výhre hostí rozhodol po vhadzovaní úplne na konci predĺženia Tyler Toffoli.

Detroit s Tomášom Tatarom, ktorý odohral vyše 16 minút vyhral na ľade Floridy 3:2 po nájazdoch. Tatar nebodoval, jeho mužstvo ale zastavilo sériu šiestich prehier. Nedarilo sa Chicagu, ktoré prehralo na ľade Colorada 3:6, slovenský útočník Blackhawks Richard Pánik odohral takmer 15 minút, dvakrát vystrelil na bránu, no nebodoval.