VIDEO Ševelovi prvý zápas nevyšiel: Dunajská Streda otočila duel so Slovanom

Filip Hološko z ŠK Slovan BratislavaFilip Hološko z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili nad hráčmi Slovana Bratislava tesne 2:1 v piatkovom šlágri 15. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Domáci sa piatkovým triumfom posunuli na druhé miesto priebežnej tabuľky so ziskom 28 bodov, "belasí" majú o dva body menej.

Prvá hrozba prišla zo strany Slovana, v piatej minúte to strelou z ľavej strany skúšal Čavrič, no lopta tesne minula Macejovu bránu. Po peknej kombinačnej akcií pohrozila aj Dunajská Strela, Ljubičičova strela z 25 metrov letela tesne vedľa. V 23. minúte pohrozil Ljubičič, strela z pravej strany však letela nad. V 25. minúte mal gól na hlave Divković, zasahovať musel brankár Greif. Ďalšia šanca domácich prišla o minútu neskôr, Kalmárovu strelu musel kryť opäť brankár Slovana. V 31. minúte prišiel úvodný gól zápasu po štandardnej situácií, Holman zahral priamy kop z pravej strany a nikým nekrytý Hološko hlavou zakončil – 0:1. V 39. minúte po nedorozumení v domácej obrane mohol zvýšiť hosťujúci Holman, ale bol nepresný. .

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, od začiatku sa snažili o vyrovnanie. V 53. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačkách Ljubičič, lopta však letela tesne vedľa. Obrovskú šancu zmaril brankár Greif v 54. minúte, po centri z pracej strany hlavičkoval Čmelík, ale trafil brankárove nohy. Na druhej strane bol nebezpečný Rabiu, avšak bol krytý domácou obranou. Snaha domácich sa vyplatila, v 65. minúte po rohovom kope Davisa hlavou zakončil Pačinda – 1:1. V 69. minúte mal na kopačke druhý gól kapitán domácich Ljubičič, ďalekonosná strela skončila tesne Greifovej brány. V 83. minúte sa domáci dočkali víťazného gólu, keď z hranice šestnástky trafil do siete Kalmár – 2:1. V nadstavenom čase Vittekovu šancu zmaril Macej, hlavička Oršula následne letela nad.

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 15. kolo - piatok:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)
Góly: 65. Pačinda, 83. Kalmár - 31. Hološko, ŽK: 85. Pačinda - 52. B. Sekulič, rozhodovali: Chmura - Balko, Ádám, 10 226 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis - M. Ljubičič - Kalmár, Pambou - Divkovič (58. Mervó), Pačinda (89. Koštrna), Čmelík (71. Vida)
Slovan: Greif - B. Sekulič, Rundič, Božikov, Chuchumis (87. Vittek) - L. Droppa - Ibrahim Rabiu, Holman - Hološko (78. Schet), J. Mareš (72. F. Oršula), Čavrič

Hlasy (zdroj: RTVS):

Erik Pačinda (útočník Dunajskej Stredy, autor gólu): "Chceli sme vyhrať pre našich fanúšikov. Bol to veľmi ťažký zápas, prehrávali sme, no otočili sme výsledok a sme veľmi šťastní. Tréner počas prestávky zdvihol hlas a my sme sa zomkli. Ukázali sme, že sme silné mužstvo. Víťazstvo je o to cennejšie, že to bolo derby."

Martin Ševela (tréner Slovana): "Prvý polčas mal slušnú úroveň, bolo to však skôr medzi šestnástkami. Skórovali sme, nevyužili sme však druhú príležitosť, ktorú mal Čavrič. Mužstvo dobieha minulosť, od 60. min sme kondične odišli. Dunajská Streda v druhom polčase otočila duel. Potrebujeme zo zostávajúcich zápasov vyťažiť, čo sa dá. Ak chceme hrať dominantný futbal, hráči musia byť pripravení odjazdiť 90 minút. Dalo sa čakať, že príde plný štadión; takto by to malo byť všade - že sa ľudia bavia futbalom."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda