Osemgólová kanonáda Trenčína: Porovnávať kvalitu s Podbrezovou by bola utópia

Gólové oslavy futbalistov AS Trenčín Gólové oslavy futbalistov AS Trenčín Zdroj: SITA

PODBREZOVÁ - Osem gólov za 62 minút - taká je vizitka futbalistov AS Trenčín z piatkového zápasu na ihrisku FK Železiarne Podbrezová (8:1 pre hostí) v rámci 15. kola slovenskej Fortuna ligy 2017/2018. Zverenci Romana Marčoka spustili kanonádu už v prvom polčase, po ktorom viedli 5:0.

V 68. min svietilo na ukazovateli skóre hrozivých 8:0 a "desiatka" v sieti domácich nebola nereálna. Trenčiansky stroj sa však odmlčal a raz udrelo na opačnej strane - v 80. min dosiahol vskutku iba čestný úspech Podbrezovej Endy Opoku Bernadina. Po dva góly AS strelili Rangelo Janga a Desley Ubbink, po jednom pridali Achraf El Mahdioui, Philip Azango a Martin Šulek a ten na 0:2 z 22. min bol vlastný v podaní Jaroslava Kostelného.

"Výsledok je taký, aký je. Väčšina by možno očakávala nejaké hanlivé slová alebo humbuk, práve naopak. Porovnávať kvalitu jednej a druhej strany by bola utópia," skonštatoval počas pozápasovej tlačovej konferencie tréner Podbrezovej Marek Fabuľa a doplnil: "Všetci vieme, na akú cestu sme sa dali. Je tŕnistá, je potrebné ju vyčistiť, aby mužstvo v ďalšom období bolo na inej úrovni a mentálnej nôte. Naša cesta bude ťažká, no verím, že to zvládneme a takéto zápasy budú zriedkavé. Obdobie, ktoré nás čaká, je o tvrdej práci a pokore. Súperovi gratulujem."

Kormidelník hostí Roman Marčok bol, pochopiteľne, spokojný, upozornil však aj na nedostatky. "Do zápasu sme vstúpili so zámerom zvíťaziť. Od začiatku sme chceli byť aktívnejší než súper, získať prevahu na ihrisku. Je dôležité, že sa nám podarilo toto splniť. V prvom polčase sme si utvorili mnoho príležitostí a boli sme efektívni, po úvodnej štyridsaťpäťminútovke sme viedli veľkým rozdielom. O výsledku bolo rozhodnuté. Do druhého polčasu sme išli s tým, že si nechceme veci zľahčovať, že chceme pokračovať v našom spôsobe hry. Pridali sme ďalšie góly. Je však pre nás varovaním situácia zo záveru stretnutia, keď sme na dve minúty stratili koncentráciu a mohli sme dvakrát inkasovať; dostali sme jeden gól. Toho sa musíme vyvarovať," povedal Marčok a dodal: "Samozrejme, výsledok je pre nás veľmi pekný, máme z neho radosť. Zostávame pokorní a skromní; musíme ďalej pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali." Trenčín má 24 bodov a v tabuľke je na 6. mieste, Podbrezová dosiaľ vybojovala 10 bodov a patrí jej predposledná 11. priečka.

AS Trenčín ovládol šláger, Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Hráči AS Trenčín piatkovým víťazstvom o sedem gólov vyrovnali svoj vlastný rekord z tohtosezónneho 10. kola, keď 24. septembra zdolali na trávniku v Poprade "domáci" 1. FC Tatran Prešov 7:0. Tieto triumfy o sedem gólov sú najvyššie na pôde súpera v rámci elitnej slovenskej súťaže v ére samostatnosti. Historicky najvyššie víťazstvo dosiahli futbalisti Interu Bratislava, ktorí 23. apríla 1999 doma deklasovali JAS Bardejov 10:0.

Viac o téme: AS Trenčín FK Železiarne Podbrezová